Kladenští volejbalisté obrali Jihostroj o bod

Kladenští orli sice prohráli doma s Jihostrojem České Budějovice 2:3 (19:25, 25:23, 26:24, 19:25, 11:15), ale favoritovi utkání sebrali bod.

Kladno mohlo zvítězit bez ztráty setu, kdyby v úvodní sadě od svého patnáctého bodu neudělalo zbytečné chyby v útoku i na servisu. Tři podání se vůbec nedostala do hry a parádně nalitá smeč skončila vedle hřiště… Hosté se nadechli k závěrečnému bodování. V dalších dvou sadách projevili orli domácí vůli nevzdat žádný míč natož celý set. S utkáními na hřištích soupeřů se takový výkon nedá srovnat. Škoda jen, že do hlediště nesmí diváci. Kladenští fanoušci dokážou vůli po výhře náležitě ocenit.
Čtvrtá sada v podání hostů potvrdila jejich papírové předpoklady. Ty vzhledem ke kvalitě týmu pasovaly Jihočechy do role jasného favorita dnešního duelu. Poté ve zkráceném pátém setu nepustili domácí do vedení. Volejbalová extraliga má stejně jako ostatní sporty před sebou nejméně čtrnáctidenní pauzu.

Sestava orlů: Kyjanica, Palgut, Hýský, Zajíček, Křesťan, libero Kunc - (Kraffer, Gottesman, V. Mikulenka, J. Mikulenka, Martinča).
Nejvíce bodů orlů: Křesťan 25.