Kladenští orli jsou jedním křídlem ve čtvrtfinále

Kladenští volejbalisté zvládli úvodní zápas předkola play off na jedničku. Na své palubovce deklasovali Brno 3:0 (26:24, 25:20, 25:8).

Když Kyjanica ze dvou servisů uzavřel úvodní sadu, fanoušci Kladenských orlů si zhluboka oddechli. Jejich mužstvo totiž bylo jen dva balony od prohry. „Nechápu, proč je domácí tým tolik nervózní z juniorů na druhé straně,“ podotkl Petr Klár, trenér volejbalové mládeže na sportovním gymnáziu.
Kyjanica pokračoval ve kvalitním servisu i po změně stran a nahrál hned ze začátku setu svému týmu potřebný náskok. Orli ho i přes menší herní výpadek v závěru sady v pohodě udrželi.
„Takový set jsem v téhle sezoně ještě neviděl. My jsme snad doma nevyhráli set, aby soupeř nedosáhl deseti bodů,“ usmíval se po utkání manažer týmu Jindřich Neumann.
Odveta je na programu v sobotu na hřišti Brna (16.00 hod.).
Sestava orlů: Kraffer, Zajíček, Palgut, Hýský, Křesťan, Kyjanica – libero Kunc (J. Mikulenka, Fortuník, Vostárek, Gottesman, kubelka).