Orli ladili formu s Koucoury

Kladenští orli prohráli před domácím publikem přátelský duel s příbramskými Kocoury 1:3 (25:22, 19:25, 20:25, 23:25).

Zahraniční akvizice v kladenském dresu i přes prohru působí jako kompaktní bojovný celek, který dobře zapadl do stávající party. „Je jedno, z jaké jsme kdo země, tady jsme jedna parta, jeden tým a náš společný zájem je vyhrávat za Kladno,“ ubezpečil za všechny Nizozemec Gijs van Solkema. Na otázku, jestli někdy ve svých dosavadních kariérách hráli v takové retro hale, jako je ta kladenská, odpověděli unisono, že se jim líbí, a že z její architektonické exkluzivity, včetně nízkého stropu, hodlají udělat postrach soupeřů.
„Tenhle tým si podle mého vnímání skutečně dobře sedl. Máme v něm hráčské typy, jež připomínají bývalé hráče z úspěšného období kladenského volejbalu,“ doplnil Fortuník.
V závěru přípravy má sice kladenský klub všechny zahraniční hráče už týden pohromadě, leč talentovaná česká posila Špulák si plní reprezentační povinnosti v mládežnickém výběru. A nejen on. Právě z tohoto důvodu má Kladno první i druhé extraligové kolo odložené. 
Sestava orlů: Hýský, Kyjanica, Hancock, Solema, Seppänen, Kraffer, Platačs, libero Kunc, Gottesman, Vostárek, Fortuník, Lohr.

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí