Kladenští orli si nechali komplet vybrat hnízdo

Druhé vystoupení v extralize Kladenští orli nezvládli. Po výhře ve Zlíně tentokrát nestačili doma na pražské Lvy v poměru setů 0:3 (23:25, 21:25, 21:25).

V úvodní sadě si soupeř orlů vytvořil náskok až pěti bodů, který držel do závěrečných míčů. Domácí dostali laciným míčem šanci na zvrat skóre, ale špatným řešením herní situace poslali Lvy do vedení. V druhém setu si čtyřbodový náskok vytvořilo Kladno, leč Karlovarští ho výbornými servisy, zvláště z ruky reprezentanta Janoucha, rychle vymazali.
„Nedokázali jsme se dostat ze servisu Janoucha. Ten nám nejvíce škodil i v prvním setu. Pražané hrají po dobrém příjmu středem, kde mají světové parametry,“ komentoval vývoj utkání manažer orlů Jindřich Neumann. Třetí sada jen opakovala předchozí dvě. Orli drželi krok prakticky až do devatenáctého míče a poté se hosté menším počtem chyb dopracovali k výhře.
V sobotu se Kladno utká doma s Beskydy (18.00 hod).

Sestava orlů: van Solkema, Seppanen, Kyjanica, Platačs, Hýský, Špulák, libero Kunc (Vostárek, Gottesman, Lohr, Fortuník, Hancock, Kreffer).