Kladenští orli vs. Jihostroj České Budějovice 0:3 (20:25, 21:25, 23:25). Kladno v semifinálové sérii play off hrané na tři výhry prohrálo úvodní střetnutí.

Domácím citelně chyběl nemocný smečař Goncalves, ale i bez něj na svého soupeře měli. Jihostroj nehrál nic zázračného a domů odjel s výhrou jen proto, že mu ji orli svými chybami darovali. Nešel jim totiž servis ani útok. Poprvé vedli až ve třetím setu...
„Prohráli jsme, protože jsme od začátku utkání byli pod tlakem. Nemohli jsme se chytit. Škoda, že jsme neuhráli třetí set,“ uvedl Milan Fortuník, prezident klubu Kladno volejbal cz.
„Stres byl na naší straně tak velký, že jsme prostě nemohli vyhrát. Ovšem Jihostroj se porazit dá!“ doplnil Jindřich Neumann, manažer orlů.
V úterý se Kladno pokusí o reparát na hřišti Českých Budějovic (18.00 hod.).

Sestava orlů: Seppänen, Zajíček, Neves, Platačs, Imamura, libero Fernández (Gottesman, Čeketa, Graham, Kyjanica, Villarreal, Šálek).