Trenér Fortuník zve na Evropu

Kladenský volejbal vstoupí ve čtvrtek večer do evropského poháru CEV (18.00 h.). Ve sportovní hale přivítá rumunské Galati. Trenér Milan Fortuník v rozhovoru pro Vaše Kladno hovořil nejen o soupeři, plánech týmu, ale také o možnosti, jak fanoušci můžou ušetřit na vstupném.

Internetové stránky rumunského klubu neodpovídají vyspělému standardu. Téměř nic se z nich o jeho hráčích nedozvíme. Jak jste informovaní vy?
Sehnali jsme si na videu šest jejich zápasů a připravili si rozbor hry. Víme, že oproti minulé sezoně radikálně změnili sestavu. Momentálně na hřišti točí mnohem víc hráčů než my. Síla týmu spočívá v hráčích, kteří prošli špičkovými evropskými kluby. Disponují narostlými blokaři a výborným účkem. To všechno svědčí o jejich ekonomické síle. Hráči, kteří chodí do předních rumunských týmů, jsou nad naše finanční možnosti.

V rumunské lize jsou na třetím místě, stejně jako Kladno v té domácí. Je rumunský volejbal měřitelný s vyšší evropskou kvalitou?
Před dvěma roky vyřadili z Evropy naše Karlovarsko… Ovšem celkově je volejbal na klubové úrovni v Rumunsku jako u nás. Občas některý tým přejde v pohárech do dalšího kola. 

V hráčské kariéře jste zažil bezpočet zápasů v evropských pohárech. Co musejí mít po volejbalové stránce před tímto zápasem vaši hráči v hlavách?
Nejde o to, aby si na Rumuny věřili, ale aby nepodlehli atmosféře evropského poháru. Jsem realista a je mi jasné, že CEV nevyhrajeme a asi ani nemáme na to, abychom získali medaili. Pro mé hráče je CEV odměna. Můžou se vymanit ze stereotypu naší extraligy a vyzkoušet si volejbal na jiné úrovni. A v neposlední řadě je to pro ně šance, jak se Evropě ukázat. I pro naše skvělé fanoušky je to svým způsobem odměna za jejich věrnost. I pro ně chceme přes Rumuny přelézt do dalšího kola!

Co pro fanoušky chystáte v hale za překvapení?
Každý, kdo dorazí s pomůckou na fandění, má vstupné za polovinu. Tedy místo 160 zaplatí 80 korun. Studenti platí plnou cenu 80 korun, ale když také dorazí s fandící pomůckou, tak mají vstup za 40 korun. Jeden z možných typů fandící pomůcky předvádím na videu. V hale pak diváky čekají soutěže o drobné ceny. 

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí