Kladno hostilo žákovskou volejbalovou elitu

Kladenský volejbalový klub prostřednictvím trenéra Vladimíra Bednáře uspořádal druhé kolo finále Českého poháru starších žáků. 

Do sportovní haly se sjelo sedm týmů z celé republiky, osmým byl domácí výběr. "Překvapila mne v téhle věkové kategorii poměrně vysoká úroveň volejbalu. Některé zápasy se mohly srovnávat s dorosteneckou kategorií," říká Vladimír "Bedýnka" Bednář. 

Kladenské družstvo si poradilo s Českými Budějovicemi i Nymburkem a vzalo set silné Ostravě. Prostředí pro turnaj ve sportovní hale rovněž sneslo vysoké měřítko kvality, včetně teplé kuchyně Reného Švestky. 

"Veřejně děkuji svému realizačnímu týmu, který se staral o organizaci akce. Jiránek, Kopecký i Hořák vedle toho zvládli také zápasy bez problémů pískat. Zástupci týmů byli podle jejich vyjádření po turnaji nadšení. Na krajské úrovni pořádáme 18. března turnaj mladších žáků a já věřím, že se nám rovněž tahle akce povede na jedničku," dodává "Bedýnka", který kvůli téhle velkolepé volejbalové akci musel oželet koučování rezervy prvního týmu ve Vlašimi. Béčko po výhře v prvním utkání 3:0 ztratilo ve druhém bod, když si nechalo utéct vedení o dva sety. V tabulce krajského přeboru je Kladno B stále druhé, tři body za vedoucím Benešovem. S lídrem tabulky hrají Kladenští dvojzápas doma v sobotu 10. března dopoledne. Večer poté nastoupí kladenští vicemistři ke svému poslednímu utkání v základní části extraligy proti Odoleně Vodě (18.00 h.). 

Sestava Kladna: Lorenc, Albrecht, Deák, Demeter, Drozd, Gotesman, Heřman, Stružka, Sláma, Myškovský, Kubelka.

Pořadí: 1. Znojmo, 2. Ostrava, 3. Velké Meziříčí, 4. Nymburk, 5. Kladno, 6. Český Krumlov, 7. Odolena Voda, 8. České Budějovice

Jan Murárik

zacidve

Dvě vítězství vynesla Kladno na pátou příčku

zacisestava

Sestava domácích

zaciporadatele

Pořadatelé rozdělili halu na tři kurty


Počasí Kladno

Předpověď počasí