Smečař Petr Šulista: Musíme ustát kladenskou halu

V minulé sezoně došel pod vysokou sítí s Kladnem do finále extraligového play off, v té současné hájí už barvy liberecké Dukly. S ní se dnes večer Petr Šulista (18.00) poprvé představí kladenskému publiku. 

Jsou pro vás zápasy s Kladnem něčím výjimečné, nebo jsou úplně stejné jako proti Ostravě či Českým Budějovicím, kde jste rovněž hrával?
Každý zápas beru stejně a hlavně chci vyhrávat. Nicméně doufám, že se nedočkám stejného přivítání jako Filip Křesťan v loňské sezoně. S Kladnem jsme loni dokázali uhrát druhé místo, a to ve mně zůstane navždy.

Poslední extraligové zápasy jste spolu se Štokrem táhl Liberec ke třem bodům. Jste ve své nejlepší formě?
My musíme hrát jako tým, protože jinak nekážeme nic, ale na druhou stranu nebudu lhát, cítím se výborně. Tvrdě makám, takže aspoň malý úspěch se musí dostavit.

Myslíte, že máte Kladno v současném složení, s Rusem Baranovem na účku, dobře přečtené? 
V Kladně jsem strávil super rok, takže tuším, jakou strategii budou mít. Příprava na Kladno je věc trenéra. Ale popravdě musím říct, že Rusa vůbec neznám a nikdy jsem ho neviděl hrát, takže uvidíme.

Berete zápas v Kladně jako generálku na play off?
Každý zápas v lize je těžký. Kladno má kvalitní kádr, my se musíme držet naší taktiky a ustát jejich nepříjemnou halu. Play off už bude sice brzy, ale nás teď ještě čekají těžké zápasy, a hlavně Český pohár, ze kterého já osobně nemám žádnou medaili a moc bych ji chtěl. Takže si vlastně v sobotu ověříme, v jaké formě momentálně jsme a jestli se nám ta dřina vrací.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí