Nový Lidl přes zastupitelstvo zatím prošel

Mimořádné zasedání kladenského zastupitelstva schválilo výstavbu prodejny Lidl v Rozdělově. Ovšem sporných bodů po hlasování se zastupitelé nezbavili, někteří také upozornili na nesrovnalosti v podkladech pro jejich rozhodnutí. 

Dopravní policisté údajně vydali souhlasné stanovisko k výstavbě s výhradami. Například pro blízké okolí kolem nové prodejny může být jedním z problémů zásobování nákladními vozy, které by se mělo provádět mimo otevírací dobu. Tedy v noci či brzy ráno. Dopady na město nebudou zřejmě v tomto případě zanedbatelné. Jen nárůst nákladních vozů by se mohl dostat k hranici tisíc za den.

Dopravní odborníci se obávají "ucpání" křižovatky ulic Smečenská a Rakovnická. Situace s dopravním zatížením Smečenské ulice by se tak podle odborníků měla ještě projednat nejen s obyvateli Rozdělova. Zatížení komunikace totiž nezpůsobí jen provoz supermarketu, ale rovněž obyvatelé bytových domů, které kolem prodejny vzniknou. K vytížení silnice třetí třídy se musí dále vyjádřit krajský úřad. 

Výstavbě supermarketu v místě bývalé cihelny a v sousedství autosalonu Amond tedy zjevně brání ještě několik bodů. 

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí