Informační technologie na zastávkách ještě zlobí

V Kladně se od letošního jara montuje na autobusové zastávky moderní informační technologie, která v základu cestující informuje, kdy jejich spoj do zastávky dorazí. 

A jak už to u těchto informačních systémů bývá, ani téhle se nevyhnuly "porodní bolesti". Vedení kladenské pobočky provozovatele hromadné dopravy společnosti Arriva žádají cestující o pochopení a trpělivost. 

"Systém je stále v pilotním provozu. Naše společnost si své závazky vůči systému plní a všechna potřebná data do něj posílá. To znamená, že z autobusů do něj informace putují.  Registrujeme však připomínky, že ty zatím nejsou vždycky zobrazovány v aktuálním čase. Což je záležitostí dodavatele systému a objednatele, což je kladenský magistrát," uvedl Ludomír Landa, ředitel společnosti ČSAD MHD Kladno - Arriva.

Dopravní telematiku v Kladně dotuje z větší části Evropská unie. Po její celkové instalaci jí má disponovat na sedmdesát kladenských zastávek. „Elektronické označníky v Kladně jsou nyní ve zkušebním provozu, velmi uvítáme zpětnou vazbu od občanů, abychom mohli vše co nejlépe nastavit," ozývá se z kladenské radnice. Systém oznamuje polohu autobusů, čas příjezdu do zastávky, který se  aktuálně objevuje na označníku. Panely označníků ukazují čísla linek a cílové stanice, mají informovat i o aktuálním čase, hladině hluku v okolí, teplotě vzduchu v místě zastávky a zobrazit také aktuální dopravní omezení. Díky dopravní telematice se můžou nevidomí hlasovým oznámením v autobusu dozvědět název zastávky. 

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí