V Centralu slavili záchranáři Den tísňového volání 112

V úterý 11. 2. se v datu sešla čísla, která dohromady tvoří 112, jednotné evropské číslo tísňového volání. Při této příležitosti včera připravili středočeští hasiči už popáté v kladenském obchodním domě Central stánek, který tuto linku prezentoval.

Stejně jako v předchozích letech i tento rok vyrostlo u hlavního vchodu provizorní operační a informační středisko, kde si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně událost nahlašovat, a bylo jim vysvětleno, proč se operátoři ptají na konkrétní otázky. Zájem byl opravdu obrovský. Stejně jako u přítomných preventistů, kteří pro děti připravili plno soutěží a různých kvízů na ověření jejich znalostí ohledně hasičů i o integrovaném záchranném systému. Například koho a kdy volat, jak jsou oblečeny jednotlivé složky, jakými jezdí auty apod.
Pro dospělé návštěvníky byla zajímavá výstava spotřební elektroniky a elektrospotřebičů, které byly příčinou vzniku požáru v domácnostech. Všichni si tak mohli prohlédnout, co může způsobit například nabíječka mobilního telefonu ponechaná neustále v zásuvce nebo nabíjení notebooku přes noc. Mnozí jistě ocenili i informace o rychlovarných konvicích a nutnosti jejich odpojování ze zásuvky nebo odstavování po uvaření vody mimo základnu.
Oproti předchozím letům byli hasiči připraveni na setkání s malými i velkými zájemci už od desáté hodiny dopolední, díky tomu se mohly k oslavám připojit také školy se svými žáky. Oslavy dne linky 112 tak přilákaly přes tisícovku návštěvníků. Všichni pak odcházeli nejen poučeni, ale i s malým dárečkem od hasičů nebo obchodního domu Central. 
Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje
Počasí Kladno

Předpověď počasí