Ode dneška si opět můžete nechat udělat náhradní klíče

Další povolené podnikání vládním vyhlášením se vztahuje například na zámečnictví. Ode dneška si tedy například opět můžete u svého zámečníka nechat vyrobit náhradní klíče.

Ministerstvo zdravotnictví na základě dnešního jednání vlády vydalo mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, s výjimkou vybraných prodejen. Nově se do výjimek zařadilo zámečnictví, servis výrobků a strojů pro domácnost, myčky automobilů, činnosti týkající se pohřbívání.
Zákaz prodeje se také nevztahuje na poskytování ubytovacích služeb, a to osobám za účelem výkonu povolání a cizincům s pracovním povolením, či do doby opuštění území České republiky. Nadále se zákaz nevztahuje na maloobchodní prodej potravin, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, léčiv, zdravotnických prostředků, potřeb pro zvířata, brýlí a čoček, tabákových výrobků, novin a časopisů. Tento zákaz se současně nevztahuje na činnosti, které nejsou živností podle živnostenského zákona.
Nově se nařizuje, aby podnikatelé provozující maloobchodní prodejnu potravin se samoobslužným prodejem, poskytovali bezplatně zákazníkům u každého vchodu prodejny jednorázové rukavice nebo jiný obdobný ochranný prostředek na ruce, například mikrotenový sáček. Uvádí ministerstvo zdravotnictví.

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí