Na jazz s piknikovým košem. Pod věžáky proběhne hudební piknik

Jeden z plácků za věžovými domy se v neděli 25. června od 15.00 hodin promění v netradiční hudební stage. Mezi 4. a 5. věžákem (za vložkou čp. 2993) proběhne první kladenský jazzový piknik, na němž vystoupí kapela Swingfonix s charismatickou zpěvačkou Petrou Ernyeiovou a kladenským kytaristou Markem Rejhonem. Místo vstupného organizátoři vybírají desátek z piknikového koše pro muzikanty.

Akce je završením jarních aktivit projektu Kladno 4 better living, který za podpory Nadace Proměny Karla Komárka a města Kladna realizuje spolek Halda. „Chceme ukázat různé možnosti, jak využívat veřejný prostor sídliště, naučit Kladeňáky, že v něm jde zajímavě trávit volný čas,“ popisuje předseda Haldy Roman Hájek.

S myšlenkou na samotný jazzový piknik přišla zpěvačka Petra Ernyeiová. „Přišlo nám to skvělé jako formát takového neformálního odpoledne. I proto, že koncerty pod širým nebem se v sídlišti v 60. letech pravidelně odehrávaly. Piknik je tedy určitým návratem k tradici, která ale částečně dostává nový obsah,“ doplňuje Hájek.

Hudební kvintet Swingfonix zahraje ukázku klasického jazzu a swingu. Jako zpestření odpoledne kapela vyhlásila soutěž o CD za nejlepší dobrotu z piknikového koše. „Doufáme, že návštěvníci vezmou naši výzvu vážně a muzikanty patřičně nakrmí. Třeba proto, aby rádi do sídliště dorazili znovu,“ uzavírá Hájek.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí