Kam na konci školy? Na brouzdaliště, nejlepší zmrzlinu a rybolov

Jak pobavit děti v Kladně za vysvědčení, nebo je vzít za špatné známky tam, kam se nechce jim, ale vám? Máme tipy.

Ty nejmenší, mezi něž se dají považovat mnozí prvňáčci, kteří ještě neumějí plavat, se můžou vyřádit v novém brouzdališti na letním koupališti u Sletiště. „Zásadní rozdíl mezi starým a novým brouzdalištěm je - mimo nových měkkých povrchů a barevného provedení - v rozšíření areálu o herní a odpočinkovou zónu. Děti určitě rády využijí nové herní prvky, trampolínky, prolézačky, společně s rodiči si mohou odpočinout ve stínu pergol. Opravě brouzdaliště předcházela oprava vstupního prostoru včetně pokladen a výměna oken v šatnách. Dále jsme zastínili bar a prostor před barem, což jistě přivítají návštěvníci čekající na občerstvení. Poslední změnou je bezbariérový přístup k bazénu. Novinkou je nově zavedené kondiční plavání pro majitele permanentek každé pondělí od od sedmi hodin do třičtvrtě na devět ráno,“ říká Marcel Kučera, jednatel společnosti Sportovní areály města Kladna.

Dalším lákadlem pro děti i jejich dospělý doprovod je akce v areálu čerpací stanice Tony Oil v Lidické ulici, kde točí podle odborníků nejlepší zmrzlinu v Kladně. V pátek na děti po vysvědčení od jedné hodiny odpoledne čekají zdarma nafukovací atrakce, skákadla, vláček, skluzavky, pochoutky na grilu a všem zazpívá Jan Bendig.

O den později, první červencovou sobotu, vezměte děti na rybník do Bažantnice. Město pro ně od půl desáté do půl dvanácté dopoledne připravilo zábavný rybolov. Prvních dvacet pět dětí dostane dárek a každý, kdo vyloví rybu, si ji může odnést domů. Ovšem pruty s sebou!

„Nasadili jsme pstruhy, což je ryba, která bere. Děti si s sebou odnesou, pokud uloví (usmívá se) a budou chtít, dva pstruhy. Věříme, že dětem tím připravíme na začátku prázdnin nevšední zážitek a všem přítomným připomeneme, že Kladno disponuje krásnou přírodou,“ zve primátor města Milan Volf.

Jan Murárik

skolabrouzdaliste

Brouzdaliště už je připraveno...

skolaletni

Letní koupaliště nabízí novinky

skolachytani

Chytání na Bažantnici si děti oblíbily

skolazmrzlina

Výtečnou točenou vyrábí rodina Janečkova


Počasí Kladno

Předpověď počasí