Přijďte se podívat na postapokalyptické Kladno

Polomrtvé ovzduší, jehož reprízu uvádí Divadélko U Zvonu dnes ve 20.00 hodin. v kladenském divadélku, je dílo, které nelze opsat jednou strohou anotací.

Pod tímto pojmem se totiž skrývá hned několik definicí, které jsou skloubeny v jednu celistvou absurdní komedii. Přestože je to příběh postapokalyptický, najdete v něm prvky satiry, ironie a nadsázky a i přesto, že je to v podstatě hra o rodině a lásce, není Polomrtvé ovzduší představením, na které vezmete svou babičku.
Středobodem celého dění je naše město Kladno, tedy přesněji řečeno jeho zbytky. A právě v jistých zbytkových kladenských zákoutích narážíme na skupinku přeživších. Pět postav, z nichž každý o něco přišel - ať už o oko, rodinu či rozum. Již jim toho tedy moc nezbývá a s postupem času se vytrácí i naděje. Když se k nim jakousi náhodou připlete neznámý Dalibor, jejich dosavadní prostoduché bytí nabere zcela jiný směr. V povahách Okouna, Dalibora, Kateřiny, Adélky, Vládi nebo Abbana se může nalézt každý z nás. A kdo ví, třeba je Polomrtvého ovzduší opravdu naší budoucností.

Eva Vrbová

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí