Dvojice se vrátí na sportoviště a skončí éra „uchošťourů“

Česká vláda dnes mimo jiné zamítla otevření skiareálů od posledního lednového pátku, oznámila, že pustí dvojice na uzavřená sportoviště a příští rok skončí éra dovážených vatových tyčinek.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný potvrdil, že „nový“ PES musí zohledňovat především počty pacientů s covidem v nemocnicích. Dodal, že se do škol vrátí první stupeň a maturanti, dvojice budou moci společně sportovat v uzavřeném prostoru.  
Návrh ministra průmyslu, obchodu a dopravy, vicepremiéra Karla Havlíčka, aby se skiareály naplno otevřely tento pátek, vláda zatím nepotvrdila.
Lidé s nižšími příjmy zřejmě dostanou od ministerstva práce a sociálních věcí 250 korun na den jako příspěvek k nemocenské, která jim nastala kvůli nakažení koronavirem či nutného pobytu v karanténě. Měsíčně by se to mohlo týkat až padesáti tisíc případů. Ovšem finanční ztráty na výplatě tato kompenzace lidem v karanténě i tak zůstanou.
Ministr životního prostředí Richard Brabec uvedl, že se příští rok přestanou dovážet vatové tyčinky, jak poznamenal, takzvané „uchošťoury“.
Ministr Karel Havlíček oznámil, že se vláda nezabývala odvoláním Milana Hniličky z postu šéfa Národní sportovní agentury.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí