Zastupitelé schválili rozpočet. Kolik dostaly sporty?

Kladenští zastupitelé včera schválili rozpočet města pro letošní rok. Je ve výši necelých dvou miliard a měl by zůstat vyrovnaný. 

Podívali jsme se, kolik dostala velmi sledovaná sportovní položka. Vybrali jsme pro srovnání hokej, hokejbal, atletiku, volejbal a fotbal v podání SK. 

Jeden z nejúspěšnějších kladenských klubů posledních let je Kladno volejbal cz, nebo-li Kladenští orli. Těm zastupitelé vyměřili pro letošek 1 800 000 Kč na první tým a 1 900 000 Kč na činnost mládežnických družstev. "Jsme za dotaci rádi. Nicméně musíme najít ještě finanční zdroje na případnou účast v evropských pohárech," uvedl po zastupitelstvu trenér Milan Fortuník.

Nejpopulárnější klub v Kladně hokejoví Rytíři obdrží od města rovných pět milionů korun, hokejový klub PZ bude hospodařit s 3 500 000 korunami od města, atleti z AC Tepa dostanou na činnost 4 500 000 Kč, hokejbal v Alpiqu dostane od města částku 900 000 korun, fotbalový klub SK Kladno může počítat s 1 700 000 korunami na mládež a půl milionem na první tým. "Je to o několik milionů méně než jsme žádali a než skutečně na mládež potřebujeme," konstatoval šéf SK Josef Drahota.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí