Mrtvá ryba: Den oddechu od rybaření s kulturní vložkou

V rámci rybářských výprav Mrtvé ryby je už pravidlem si zpříjemnit chytání nějakým kulturně-sportovním zážitkem. V letošním roce padla volba na kulturu, a tak celá parta odhodila pruty a vyrazila hned po ránu do Stockholmu. 

Hlavní program se měl uskutečnit v pozdních večerních hodinách, nicméně o zábavu bylo postaráno už během dne a v průběhu cesty do švédské metropole. První zastávkou totiž bylo město Norrköping, kde má náš švédský kamarád českou restauraci. Krátká zastávka u točeného plzeňského piva byla příjemná a hned se zase vyrazilo dál.

Rybaření je ale nejspíše opravdovou drogou, protože všichni z Mrtvé ryby si s sebou na výlet vzali stejně prut a den rybářské abstinence se tak úplně nekonal. Cestou byla příležitost se zastavit u švédského pobřeží a nahodit do brakických vod. Tak se také stalo a hodinová zastávka přinesla pár malých, ale milých úlovků. Bylo už odpoledne, když parta Mrtvé ryby dorazila do Stockholmu, načež proběhla rychloprohlídka centra města. Vidět to nejdůležitější ve dvou hodinách byla opravdová dřina. Nicméně se podařilo a pomyslný zlatý hřeb kulturního dne byl na pořadu. Cílem výletu totiž byl koncert legendárního rockera Alice Coopera. Po drobném zaškobrtnutí s nákupem vstupenek už šlo dál vše jako po drátkách. Alice předváděl parádní show, když hlasitá skupina českých rybářů dotvářela tu správnou atmosféru. Dvouhodinný koncert proběhl na jedničku a byl čas vyrazit zpět. Akce však probíhala v areálu zábavního parku, a to Mrtvá ryba nemohla nechat bez povšimnutí . Jako malí kluci se čeští rybáři vrhali na jednotlivé atrakce, když nejextrémnějším vrcholem bláznění v zábavním parku se stal simulátor volného pádu z padesáti metrů. Ne všichni si na tohle troufli, protože tahle zkouška odvahy není vážně pro každého. Výsledkem tak byla část adrenalinem napumpovaných a nohami třepajících se přerostlých dětí.

Po dlouhém dni už byli všichni unaveni a před půlnocí byl nejvyšší čas na návrat. V brzkých ranních hodinách byla parta Čechů zase zpět u jezera a připravená na závěrečný den rybaření před odjezdem domů. Letošní výprava Mrtvé ryby do Švédska se chýlí ke konci a všichni jsou po dni odpočinku znovu natěšení na rybaření. 

- jak -

 

alice1

Rybaření v brakických vodách

alicepuziho

Pužího nerybářský úlovek


Počasí Kladno

Předpověď počasí