Mrtvá ryba: To nejlepší jsme si schovali na konec

Poslední den rybářského týmu Mrtvá ryba, taky ryba při své misi ve Švédsku byl naprosto výjimečný. Celý týden snažení a hledání systému, jak vyzrát na severské ryby, se v posledním dni proměnil, a to, co v průběhu týdne nefungovalo, začalo rázem platit. 

Malá změna počasí rázem zapříčinila dosud nevídanou aktivitu ryb, které se o nástrahy praly snad i mezi sebou. Výsledkem tak byl úžasný den plný hezkých úlovků a hlavně dobré zábavy. Je veliká škoda, že tahle klimatická drobnost nepřišla o týden dřív. Ale i tak se povedly pěkné ryby a celkový výsledek výpravy Mrtvé ryby byl parádní.

Těžko vyzdvihnout nejlepší rybářské výsledky dne, protože opravdu všichni se mohou chlubit pěknými úlovky. Všichni vyzrávali na velké štiky a okouny, jejichž počty se v průběhu dne hromadily. Úžasné souboje se zubatými protivnicemi zaměstnávaly rybáře Mrtvé ryby po celý den. V podstatě lze zrekapitulovat, že tenhle poslední den byl na úlovky stejně štědrý, jako celý zbytek týdne. Týden ve Švédsku tak završila neskutečná rybářská show. Teď už jen zabalit a těšit se na příští rok. Švédsko je kouzelná země plná nádherných jezer a nezaměnitelných přírodních krás. Rozhodně všem nadšeným rybářům tenhle zážitek doporučujeme!

Celodenní souboje s rybami si však vybraly své daně. Ať už se jedná o množství ztracených, utržených nebo ukousnutých nástrah, všemožná poškození plavidel, nebo i vlastních těl rybářů. Absolutním rekordmanem byl v tomto ohledu Mára, který ve švédském jezeře nechal několik tisíc korun v podobě utržených nástrah. Ostatním se to samozřejmě taky dařilo a mimo to i pár zářezů na zdraví pomocného vybavení. Ulomené vrtule lodních motorů nebo několik utopených kotev, jejichž ztráta šla vždy na vrub posádky. Situace, kdy na exkluzivním místě pro rybaření potřebujete zakotvit a pověřený člen týmu lodi odhodí kotvu, která však je z neznámého důvodu nepřivázaná k lodi, byla z počátku úsměvná. Bohužel se ale opakovala a výsledkem tak byl stav, kdy po posledním dni rybolovu měla původní kotvu jen jedna ze čtyř lodí. Dvě lodě ji neměly vůbec a čtvrtá disponovala improvizovaným řešením v podobě kamenu přivázaném na provaze.

Sečteno a podtrženo. Výprava Mrtvé ryby skončila určitě úspěchem, několika osobními rekordy, ale především úžasnou zábavou v kolektivu rybářských kamarádů. Dáváme sbohem Skandinávii a vyrážíme k domovu za svými drahými polovičkami. Děkujeme i za podporu všem čtenářům internetového deníku Vaše Kladno, se kterými se tímto na chvíli loučíme.  Nebude to určitě na dlouho a brzy se o rybářském týmu Mrtvá ryba, taky ryba budete mít příležitost znovu dočíst. 

Ještě ze Švédska zdraví domů Tůča, Šubajs, kapitán Paži, Vamby, oba Márové a oba Kubové, Puží, Siki a Vráťa! Mrtvá ryba, taky ryba…!

- jak -

dalsidalsi

Další okoun Vráti

dalsidouble

Double Pažiho a Pužího

dalsikubova

Kubova štika bojovala dlouho

dalsilukyho

Lukyho velký okoun

dalsimarova

Márova štika

dalsipazi

Paži se o štiku pral statečně

dalsistici

Štičí Fofola

dalsisubajs

Šubajs měl velkou radost

dalsituca

Tůča se svým úlovkem


Počasí Kladno

Předpověď počasí