Sklárny Crystalite Bohemia vás nechají nahlédnout do výroby

Sklárny Crystalite Bohemia otevřou své brány veřejnosti letos již podruhé, a to v sobotu 23. září (8.00 - 13.00 hod.) u příležitosti Svatováclavské pouti, která se koná ve městě Světlá nad Sázavou.

Zájemci budou mít příležitost si prohlédnout dvě nejmodernější linky na výrobu nápojového skla a také jeden z největších tavicích agregátů s kapacitou kolem 45 tun skloviny denně, který tyto vysoce výkonné linky zásobuje. Novinkou pro veřejnost bude i rekonstruovaná linka L5, k níž přibyl také nový velkokapacitní tavicí agregát a další, moderní stroje na opracování nápojového skla.

Den otevřených dveří nabídne vedle bezplatných komentovaných prohlídek také možnost občerstvení a zejména výprodej výrobků značky Crystalite Bohemia za zvýhodněné ceny v několika prodejních stáncích v areálu skláren a v podnikové prodejně. Na prohlídky není potřeba se registrovat předem, exkurze zabere zhruba hodinu a jsou vhodné i pro děti. 

Den otevřených dveří navazuje na tradiční Svatováclavskou pouť, která se každoročně koná ve městě Světlá nad Sázavou vždy okolo svátku Svatého Václava. Pouť zahrnuje jak zábavné atrakce pro malé i velké, tak i řadu dalších akcí, například prohlídky historického podzemí a další doprovodný program.

Ve Světlé nad Sázavou jste z Kladna autem za hodinu a půl.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí