Týden vědmy Johany. Blíženci, nebojte se požádat o laskavost!

Hvězdy a karty prý nelžou... Podívali jsme se proto společně s vědmou Johanou na to, co nás čeká příští týden.

Květen a zdraví

Květen je měsíc lásky, příroda je krásně rozkvetlá a plná života. Dny se pomalu, ale jistě prodlužují a jsou čím dál tím víc teplejší. Květen je tradičně označován jako měsíc lásky a za jeho symbol patří i srdce. Původ tohoto symbolu bývá spojován s listem břečťanu vyobrazeným na prehistorických malbách dávno zapomenutých kultur. Břečťan v řecké, římské a raně křesťanské kultuře symbolizoval věčnou lásku. O konečnou přeměnu ze zeleného listu do známého červeného srdce se postaral středověk a především evropská milostná literatura. 

Srdce je neobyčejný sval, který jako každý sval potřebuje k svoji práci dostatek výživných látek (hlavně hořčík), dostatek kyslíku (cvičení, sport) a nerušenou inervaci (volnou krční a hrudní páteř).

Srdce řídí krev, cévy, tepny a žíly. Pokud srdce funguje správně, krev v těle plynule proudí. Pokud je však naše srdce oslabené (a nejen fyzicky), proud krve je zpomalen a nastávají blokády, takové přehrady, které zadržují energii v našem těle. 

Oslabení srdce (myšleno nedostatek energie i přebytek) se na fyzické úrovni projevuje arytmií, dušností, otoky, hormonálními poruchami, nízkým nebo naopak vysokým krevním tlakem, potížemi se spánkem a usínáním, bolestmi šíje a hlavy, pocením, návaly horka, neklidem či maniodepresivními stavy.

Pamatujte, že pro zdravé cévy a srdce je důležitý pohyb, stejně tak jako zařazení hlubokého dýchání. Srdce je sval, který pravidelnou aktivitou sílí. Zařaďme tedy do svého pohybu procházky, chůzi po schodech, plavání, jízdu na kole nebo i svižnější aerobní aktivity. 

 

 

Beran 21. 3. – 20. 4.
Partnerské neshody v těchto dnech rozhodně nejsou vyloučené. Přesto se nemusíte děsit zuřivých hádek. Každá výměna názorů může být konstruktivní a přinést pozitivní výsledky. A přesně to se vám povede. Stačí jenom, když se nebudete okamžitě urážet. Od čtvrtka do neděle vám „zavaří“ především děti. Přidělají vám zkrátka starosti, s nimiž jste nějak dopředu nepočítal/a, a tak budete muset zpočátku bojovat se svou prchlivostí. Ještě než uděláte něco, čeho budete pak sami litovat, snažte se vzpomenout, že jste také byli dětmi a připravili rodičům nejeden šok. Pokud děti nemáte, o vzrušení se vám postarají ostatní členové rodiny – především sourozenci a rodiče. Pozor si dejte především na onemocnění močového ústrojí (vysedávání na mezi je sice romantické, ale trochu rizikové). Potrápit vás může i škrábání v krku. 
Čísla do loterie: 5, 23, 31, 33, 40, 43

Býk 21. 4. – 20. 5.
Vaše plány se v blízké budoucnosti změní. Proto se připravte na krátkodobý stres a tlak. Výsledek však bude nanejvýš pozitivní a uvidíte, že to za ty nervy rozhodně stálo. Nepodléhejte proto pesimismu a pocitu, že je všechno špatně. Opak je pravdou. V pondělí a v pátek si dejte pozor na příliš ochotné kolegy, nejsou totiž až tak dobrosrdeční, jak se tváří. Středu si užijte podle svého, nejlépe ale uděláte, když si půjdete někam zaběhat. Nějakou dobu už se potýkáte s drobnými potížemi, které se sice nezdají nikterak závažnými, ale jejich ignorování by se vám mohlo vymstít. Je na čase vyhledat odborníka.
Čísla do loterie: 7, 15, 22, 29, 37, 45

Blíženci 21. 5. – 21. 6.
S kariérou by vám mohl příští týden pomoci zběhlý známý, nebojte se jej proto požádat o laskavost. V tomto případě nemá cenu hrát si na falešnou hrdost. Naopak, svou pokorou ukážete zároveň jistotu a především sebevědomí. Podaří se vám tak dosáhnout toho, co chcete. Ve čtvrtek a v pátek se vyhněte investování, i když na tom budete finančně dobře. Peněženku vám ovšem může provětrat i váš partner nebo partnerka svými náročnými požadavky. Váš organismus mohou ohrozit nejrůznější nemoci dýchacích cest či angíny. Snažte se proto co nejvíce posilovat imunitu. 
Čísla do loterie: 1, 8, 20, 21, 34, 37

Rak 22. 6. – 22. 7.
Pro jistou osobu budete příští týden naprosto neodolatelný/á. Připravte se proto na flirtování a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvažte veškerá pro a proti. Rozhodně nemějte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city. V oblasti kariéry už ovšem hvězdy tak optimistické nejsou. Mohl by vás totiž nepříjemně zaskočit požadavek šéfa, na který nebudete tak úplně připraven/a a který pro vás bude znamenat mnohem více práce a starostí, než byste si chtěl/a připustit. Zejména ve čtvrtek a pátek tak strávíte v práci spoustu času, který byste raději věnoval/a příjemnějším věcem. Stres v práci se na vašem organismu začne samozřejmě projevovat, a tak vás mohou potrápit nejrůznější zažívací potíže. 
Čísla do loterie: 5, 16, 30, 44, 45, 46

Lev 23. 7. – 23. 8.
V pondělí a úterý budete nucen/a řešit finance svých blízkých. I když to rozhodně nebude nic příjemného a jistě si dokážete představit i lépe strávený den, uděláte kus důležité práce, který se vám bohatě vyplatí. Navíc pomůžete těm, které máte nejraději. A to se cení. Pokud je to jen trochu možné, vezměte si od středy na zbytek týdne volno a vyrazte někam načerpat sílu. Podle názoru astrologů představuje absolutně nejvhodnější způsob pro obnovu sil ohnivých znamení pobyt spojený s aktivním odpočinkem v horkých zemích, jako jsou Indie, arabské Emiráty nebo Kuba. Přesto není nutné jezdit do zahraničí. Pro ohnivá znamení představuje zvláštní zdroj síly otevřený oheň. Takže i táborák v přírodě dokáže očistit a obnovit jejich energii, i když snad ne s takovým efektem. Jen pozor na požáry! Lvi patří mezi znamení s velice dobrým zdravím. Vůči chronickým chorobám jsou téměř imunní. Achillovu patu však pro ně představuje srdce, kardiovaskulární oběh a nemoci s nimi spojené. Měli by se proto zaměřit na posilování zdraví srdce i cév.
Čísla do loterie: 1, 5, 14, 21, 29, 43

Panna 24. 8. – 23. 9.

Ačkoli pro vás začal květen, co se vztahů týče, poměrně optimisticky, tahle idylka vám bohužel nevydrží napořád. Na vině bude částečně vaše umanutost, kvůli které občas zapomínáte, že na každý problém existují přinejmenším dva různé pohledy. Své ovšem sehraje i váš partner/ka, když se provalí, že vám nějakou dobu zatajuje poměrně významnou informaci – a tento fakt vám nesdělí právě nejtaktněji. Zkuste se ale co nejvíce oprostit od silných emocí a zvažte, jaká motivace za tímto chováním stála. V milostném vztahu je načase položit si otázku, jestli to s vámi partner myslí vážně a dlouhodobě. V práci na vás nečekaně spadnou nové povinnosti. Budete překvapen/a, nicméně se s hromadou práce vypořádáte nevídaně lehce. Váš elán by vám mohl leckdo závidět. Nedovolíte, aby vám nemilá událost zkazila náladu. Umíte totiž na všem najít to pozitivní. Často můžeme Pannu pokládat za člověka silného. Jsou však chvíle, kdy toto znamení jen těžko snáší realitu světa se všemi jeho nedostatky i přednostmi. Pak prostě pluje po proudu. Pro celkové zklidnění nervové soustavy je vhodné pravidelně absolvovat bylinnou koupel ve složení třezalka, levandule a meduňka. Také procházka lesem vám udělá dobře.
Čísla do loterie: 7, 9, 21, 24, 29, 37

Váhy 24. 9. – 23. 10.
Veškeré své chmury a pochybnosti ohledně blízké budoucnosti zaženete prací. Ne nadarmo se říká, že dělání smutky zahání. Proto se snažte koncentrovat na své povinnosti. Uvidíte, že se nejenom skvěle odreagujete, ale uděláte také kus pořádné práce. Zrozenci ve znamení Vah se sice budou muset vypořádat s několika nepříjemnými maličkostmi, které se vyskytnou především v širším příbuzenstvu (spíše než na vaše nervy budou náporem na vaši trpělivost), ale jinak k nim budou příští týden, co se vztahů týče, hvězdy shovívavé. V partnerovi/partnerce budete mít skutečnou oporu – nezapomeňte to oplatit. Dařit se bude zejména ekonomům, obchodníkům v reklamě a zaměstnancům v pojišťovnách. I bez cest do zahraničí dobijete rychle svou energii procházkami otevřenou krajinou, v lukách či mezi poli. Procházku je možné spojit s meditací v chůzi. Více pijte a vynechte smažené pokrmy.
Čísla do loterie: 1, 12, 14, 24, 40, 42

Štír 24. 10. – 22. 11.
Poslední dobou vás vaši kolegové až neúnosně zatěžovali a využívali. Konečně v sobě najdete sílu říci „ne“, a to je dobře. Nemusíte se bát, že by se od vás odvrátili, sami budou muset uznat, že je toho na vás až příliš i bez úkolů, které řešíte za ně. Díky tomu se budete moci lépe soustředit na vlastní práci, tedy na to, co vás v zaměstnání opravdu baví. Od středy se single Štíři konečně přestanou cítit odstrčeně a zažijí vítané a dlouho očekávané milostné dobrodružství (však je také květen měsícem lásky). Neodmítejte příležitost k seznámení. Zadaní ocení stabilní rodinné zázemí, které vám v posledních dnech dodává jistotu a dobrou náladu. Vaši blízcí vás ve všem podporují a kdykoliv se tento týden ocitnete ve splínu, můžete si být jist/a, že rodina vás nenechá na vážkách. Je tu vždy pro vás. Trochu potrápit vás mohou záda a nohy, tak je zbytečně nezatěžujte.
Čísla do loterie: 12, 13, 24, 31, 39, 42

Střelec 23. 11. – 21. 12.
Hned v pondělí můžete uskutečnit dlouho plánovaný rozhovor a promluvit si s nadřízeným o svém platovém ohodnocení. Není vám totiž jasné, jak se věci mají. I když si uvědomujete, že máte jisté rezervy, finanční odměna vám nepřijde adekvátní. Buďte upřímní, ale rázní. Romantika vám v poslední době v životě už hodně chyběla, a tak jako by se hvězdy rozhodly, že vám to nyní vynahradí. Jen dávejte pozor – zajímavé milostné dobrodružství se může objevit i tam, kde byste ho nečekal/a. Ani zadaní Střelci se nemusejí bát žádných vztahových katastrof, naopak si budou užívat v rodinném kruhu až nezvyklého klidu. Středu věnujte odpočinku a plánování svého rozpočtu pro příští týdny. Ve čtvrtek a v pátek se bude dařit pracovníkům v maloobchodech, instruktorům v autoškolách a pracovníkům na poštách. O víkendu neodmítejte pomoc blízkým, a to i přesto, že máte hodně povinností. Je totiž dost možné, že zanedlouho to budete vy, kdo bude pomoc potřebovat. Na vašem organismu se podepíše především stres. Tak si dejte pozor, abyste, až budete myšlenkami někde jinde, nepřišli kvůli nepozornosti k nějakému zranění.
Čísla do loterie: 10, 18, 22, 34, 36, 38

Kozoroh 22. 12. - 20. 1.
V zaměstnání začne vaše hvězda konečně zářit. Můžete se těšit na obdiv a respekt, kterého se vám dostane nejen ze strany vašich kolegů, ale také od vašich nadřízených. Budete se cítit opravdu skvěle, přesto neztratíte pokoru a neusnete na vavřínech. Po celý týden si dávejte pozor na majetkoprávní záležitosti, které mohou být vlivem Jupitera složité. V jejich řešení nebude důvod spěchat, i když protistrana na vás bude tlačit, protože čas bude hrát ve váš prospěch. Pokud ale právě hledáte práci, může se objevit zajímavá nabídka, o které ale budete mít své pochybnosti. Ještě než onu možnost zcela zavrhnete, nebo naopak nadšeně přijmete, zvažte všechna pro a proti. V oblasti zdraví bude dobré nasměrovat se k fyzioterapeutickým cvičením, na masážní lehátko, a pokud to bude jen trochu možné, začněte něco dělat se svými zády, jinak se zhroutí vaše kostra. Nepřepínejte své srdce.
Čísla do loterie: 1, 8, 16, 24, 34, 37

Vodnář 21. 1. – 19. 2.
Květen je měsíc lásky a v případě Vodnářů to bude rozhodně platit v plné míře. Však už vám také láska v té nejčistší podobě nějakou dobu chyběla, a tak vám to osud v následujících dnech vynahradí. Pokud svou životní lásku teprve hledáte, zpozorněte v závěru měsíce. A pokud patříte k těm šťastnějším, kteří ji již našli, pak neusínejte na vavřínech a projevte své city i navenek – uvidíte, že se dočkáte zasloužené „odměny“. Do podnikání se v pondělí a úterý pouštějte s opatrností. Risk je sice zisk, ovšem vy máte sklon k ukvapeným rozhodnutím, která by se vám mohly vymstít. Proto se raději dočasně držte při zdi a hazard si nechte na jindy. Uvidíte, že se to bohatě vyplatí. Opatrně, hrozí alergie.
Čísla do loterie: 3, 12, 15, 23, 37, 39

Ryby 20. 2. – 20. 3.
Začátek měsíce sice začal romanticky, tahle romantika vám ale bohužel nevydrží nadlouho. Na vině bude částečně vaše tvrdohlavost, kvůli níž se bude vašemu partnerovi/partnerce zdát, že problémy řešíte jen podle svého, tedy bez ohledu na jeho/její názor. Zkuste se na chvíli od tohoto postoje oprostit a dejte prostor i svému protějšku. Ryby patří k velmi emocionálně založeným znamením – a pro ženy to platí dvojnásob. Často se stává, že jsou velmi dlouho zamilované do bývalých partnerů, snaží se projektovat své představy o ideálním muži do „nového“ partnera a nedávají mu příliš prostoru. To se jim může vymstít. Peníze, co jste investoval/a, se vám velmi brzy vrátí. Jen se nesmíte pouštět do ukvapených závěrů a uspěchat to, co uspěchat nelze. Snažte se příští týden obrnit trpělivostí a nedovolte, aby vám sklon panikařit zkazil náladu. Pozor především na nejrůznější drobná poranění, ostré předměty a nerovné povrchy nebudou právě vašimi přáteli. Také hrozí bolesti zubů. 
Čísla do loterie: 2, 15, 24, 32, 35, 49


Počasí Kladno

Předpověď počasí