„Čužák“ Rys: Zítra si pod kudlu lehnu jako král

Pro Kladno získal titul mužské osobnosti roku 2020. Na pořadatelském serveru hlasujpro.cz mu jeho přátelé a fanoušci poslali nejvíce hlasů. Pro Lubomíra „Čužáka“ Ryse (76) to je ocenění za celoživotní optimismus a vlévání pozitivní energie do svého okolí. Zítra ovšem podstoupí jednu z nejtěžších životních zkoušek – těžkou operaci v Motole.

Obdržel jste za vítězství v anketě nějaké hmotné ocenění?
Zatím ne, ale pořadatelé mě kontaktovali s omluvou, že slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií se letos naživo v Hradci Králové kvůli pandemii neuskuteční. Do konce ledna bych podle jejich slov měl dostat poštou prý pěknou hodnotnou cenu. Tak se těším. A touto cestou ještě jednou moc děkuju všem, kdo mi poslal svůj hlas.

Zítra podstoupíte na oddělení urologie náročný zákrok. Víte, jak dlouho si vás tam nechají?
Přednosta kliniky Marek Babjuk říká, že čtrnáct dnů až tři týdny. Cenu už bych měl převzít doma. Zákrok mi budou dělat na Tři krále a „čtvrtý“, ten z Kladna, jim přitom bude ležet na stole (směje se). Strach z operace jako takové nemám, spíše obavy, abych po narkóze nepřestal skládat básně…

Operaci může zastavit jen pozitivní nález na covid-19. V Kladně ho prý prodělal téměř každý. Máte souboj s koronavirem také za sebou?
Na podzim mi bylo všelijak, ale dvakrát mě testovali a nikdy nic nezjistili. Jen doufám, že mi třeba kvůli tomu operaci neodloží.

Necháte se očkovat?
Zvažuju to. Jen bych byl rád, kdybych si mohl vakcínu vybrat…

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí