Manželé Bečkovi: Na KladFestu uslyšíme největší hity

V Kladně provozují jeden z nejpopulárnějších hudebních klubů, jehož věhlas dávno překročil hranice města. K dvacetinám Dundee Jamu pořádají dnes a zítra současně na parkovišti U Floriana i v Zámecké zahradě impozantní festival pod širým nebem KladFest. Tváří týdne jsou manželé Veronika a Zdeněk Bečkovi.

Proč už dávno nepořádáte tradiční přehlídku kapel jako je KladFest? 
Zdeněk: KladFest beru jako nultý ročník. Museli jsme k němu nějak dojít, takže je až nyní (směje se).
Veronika: Určitě chceme v tomhle festivalovém stylu pokračovat. Známe ještě mnoho kapel, které Kladnu rádi představíme.

KladFest se uskuteční za podpory města Kladna. Zvládli byste festival jen sami ze svých sil?
Veronika: Město festivalu hodně pomáhá. Díky tomu máme pro další ročníky na čem stavět. Narozeninovou vstupenku v lidové ceně 100 korun v předprodeji jsme mohli stanovit právě díky podpoře města. Moc za to děkujeme.
Zdeněk: Od první mé nahlas vyslovené myšlenky uspořádat festival byla odezva města okamžitě pozitivní. Primátor Milan Volf je, jak známo, kvalitní muzice velmi nakloněn. S městem je perfektní spolupráce. Pro nás samotné by festival byl příliš velkým soustem. Dvacet kapel na dvou scénách a osmnáct hodin muziky je pro organizátora velký zápřah. 

Dvacet kapel logicky koresponduje s dvacátým výročím vašeho klubu. Ale proč jste zvolili dvoudenní festival a na dvou pódiích?
Zdeněk: Dvě pódia jsme si vymysleli proto, že víme, jaké prostoje jsou na některých festivalech mezi jednotlivými kapelami, než se nazvučí. A do jednoho dne bychom dvacet kapel nevtěsnali. 
Veronika: Každá z kapel na KladFestu má prostor od čtyřiceti minut po jednu hodinu hraní dle jejich požadavků. Díky tomu uslyšíme od každé z nich jejich největší hity. Na velké scéně vystoupí nejznámější interpreti a na menší v Zámecké zahradě jsme umístili místní muzikanty.

Co je na pořádání takového festivalu nejlehčí a co nejtěžší?
Veronika: Nejlehčí byl samotný nápad a nejtěžší všechno další (směje se). 
Zdeněk: Nejsložitější je zkoordinovat všechny kapely do pořadí, které jim i návštěvníkům vyhovuje. Festivalem oslovujeme všechny generace posluchačů. 

Na které kapely se vy osobně nejvíc těšíte?
Zdeněk: Na ty, které často hrají u nás v Dundee Jamu. A abychom společně s návštěvníky festivalu slyšeli co nejvíce českých hvězdných kapel, pozvali jsme i ty, které si z různých důvodů v klubu dovolit nemůžeme (usmívá se). Osobně jsem nejvíce zvědavý na vyvrcholení festivalu v sobotu večer, kdy své třicetiny v Kladně oslaví skupina Tata Bojs a my s nimi naše dvacetiny. Tata Bojs je naše srdcovka. Předtím publikum jistě perfektně rozproudí „skákací“ kapela Skyline.
Veronika: Já doporučím dnešní program například s Vladimírem Myšíkem, Michalem Andrštem, Honzou Hrubým či Michalem Prokopem a dalšími muzikanty, kteří jsou v Dundee jako doma. Myslím, že i pro českou hudební scénu jde o nebývalý festival pod otevřeným nebem. A návštěvníky musím upozornit, že vstup do areálu festivalu, kterým prochází Zádušní ulice, je nejdříve hodinu před zahájením prvního koncertu. 

Jan Murárik

uzav

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí