Rytíři Kladno vs. Motor České Budějovice 1:6 (0:2, 0:1, 1:3). Rytíři zůstávají poslední se stejným bodovým ziskem jako má třináctý Litvínov. Ovšem Severočeši sehráli o zápas méně. 

Restaurace Sleťák ve Sporthotelu Sletiště tento týden zařadila na polední menu ke své klasice, jakou je například tortilla, či Holandský řízek, novinku v podobě věpřového kolene s pivní omáčkou.

V kině Sokol se zítra uskuteční druhý ročník folkového festivalu Kladenský svařák. 

Sparta Praha vs. Rytíři Kladno 5:1 (1:1, 2:0, 2:0). Kladno bylo po skončení duelu v rozehrané tabulce na posledním místě.

V sobotu i v neděli se návštěvníci Zooparku Zájezd potkají s Mikulášem, čertem a andělem. 

Je za námi první avdentní neděle a centrum Kladna žilo vánoční atmosférou. 

Na pódiu na okraji náměstí si ode dneška do neděle přijdou na své fanynky Pokáče, Bendiga či Raega. 

Kladenské sportovní gymnázium od letošního školního roku přijalo program vzdělávání vybrané společnosti špičkových českých volejbalistek. Jde o zcela nový projekt, který se zaměřuje na výchovu i trénink mladých špičkových sportovců v Česku. Zeptali jsme se ředitelky školy Květoslavy Havlůjové, jaké poznatky za krátkou dobu nabyla.

Hokejoví Rytíři dnes (18.00 hod.) vybojují na vlastním ledě veledůležité utkání. Střetnou se s předposledním týmem extraligové tabulky Motorem České Budějovice a v případě výhry ho odsunou místo sebe na poslední příčku!

Nedávno znovu zavřený, nyní opět otevřený. To je současný osud hostince Na Valdeku neboli Pod hvězdičkami. Provozovatelem se stal Tomáš Grassl.

Kladenští Kanonýři se v Hale BIOS v sobotu (18.00 hod.) v rámci druhé nejvyšší soutěže střetnou s Brnem. Před utkáním začne pro fanoušky speciální mikulášský program.

Po šesté hodině večer začal na Kladně čas adventu, vánočních trhů a zábavy. V té době se totiž na náměstí Starosty Pavla rozsvítil vánoční strom. 

Nejdřív tisícovka bytů v pražském Hloubětíně, potom bezmála bytová čtvrť v Kladně. Developer s finskými kořeny YIT poprvé v Česku expanduje mimo hlavní město. Jeho druhým největším projektem po Suomi Hloubětín bude Růžové pole na okraji Kladna, kde plánuje postavit v příštích 12 letech postupně zhruba osm stovek bytů.

Dnešní extraligové kolo svede proti sobě pražskou Spartu a kladenské Rytíře (16.00 hod.).

V národním poháru si kladenští volejbalisté poradili v Benátkách nad Jizerou s místním týmem 3:0 (25:19, 25:21, 25:14) a čekají na dalšího soupeře, kterého jim volejbalový svaz teprve nalosuje.

Své rytíře konečně dostal ze dna tabulky. Navíc v pátek při vítězství nad Olomoucí podal kladenský celek nejlepší výkon sezony. Dnes hraje derby na Spartě. Co na to trenér Otakar Vejvoda?

Statutární město Kladno nesouhlasí s rozhodnutím Krajského soudu v Praze a podá proti němu kasační stížnost u Nejvyššího správního soudu, protože ho považuje za nezákonné.

Rytři Kladno vs. HC Olomouc 5:2 (3:1, 2:0, 0:1). Kladno se odpoutalo ode dna tabulky, kam poslalo České Budějovice, a bodově se dotáho na dvanáctý Litvínov. 

V obraně hokejových Rytířů patří ke stálicím i oporám. Jiří Ticháček (19) pro Vaše Kladno hodnotí utkání s Vítkovicemi a upozorňuje na sílu zítřejšího soupeře Kladna, Motor České Budějovice.

Kladenský advent má ode dneška ve svém programu novinku. Město dětem i jejich dospělému doprovodu zařídilo jízdu Vánočním vláčkem centrem Kladna!

Rytíři Kladno vs. Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Kladno propáslo šanci odpoutat se případným bodovým ziskem z posledního místa extraligové tabulky. 

Kladenský advent je tady! Dnes odpoledne (15.00 hod.) se na náměstí Starosty Pavla otevřou první stánky s adventní nabídkou a odstartují kladenské Vánoce v režii města.

Strážníci Městské policie Kladno navštivili předškoláky, aby jim zopakovali některé praktické zásady chování na veřejnosti.

Volejbalová exraliga má na programu večerní zápas Dukly Liberec s Kladenskými orly (18.30 hod.). Duel druhého v tabulce se čtvrtým.

Kladenské středisko volného času a vzdělávání Labyrint pořádá pro děti i dospělé tuto neděli v kročehlavské Spirále Mikulášskou stezku (start 16 hod.).

V rámci celosvětové akce boje proti rakovině prostaty Movember uspořádali Kladenští orli po osmé dražbu speciálních hraných dresů. Ta letošní vynesla rekordní částku.

Kladenské kino Hutník uvádí dnes a zítra premiéry pohádky a dramatu.

Rozsvícení vánočního stromu v Kladně se koná v sobotu v 18.00 hodin. Program kladenského adventního víkendu přineseme zítra. Kolem Kladna strom někde rozsvítí už dnes.

V kladenském Music Pubu Auto Da Fé se v pátek (2. 12.) a v sobotu (3. 12.) uskuteční zajímavé koncerty. Páteční bude v podání Zakázanýho ovoce a Wotazníku (od 20 hod.). Sobotní (od 21 hod.) obstará Vojtaano.

Týdenní akce Pojď hrát hokej, kterou organizuje hokejový svaz a pořádají ji jednotlivé kluby po celé republice, končí tuto neděli. Zítra se do ní zapojí kladenský klub PZ.

Přípravy hudební inscenace Na skle malované v Městském divadle Kladno finišují. Už tuto sobotu se dočkáme její slavnostní premiéry. Zatímco v sále se pod vedením režiséra Jaroslava Slánského zkouší, v dílnách vzniká kompletní výprava.

Hokejová extraliga má dnes na programu 22. kolo a v něm také zápas kladenských Rytířů proti olomouckým Kohoutům (18.00 hod.). Aktuálně posledního týmu s mužstvem z třetího místa tabulky.

V sobotu je na programu Městského divadla Kladno premiéra muzikálu Na skle malované. Některé zajímavosti z něj nám prozradil ředitel kladenské scény Jan Krafka.

Prodejci vozů značky Toyota pořádají víkend otevřených dvěří a zkušebních jízd (26. a 27. listpadu). Na Kladně najdete Toyotu Louwman na Unhošťstké ulici směrem na Velké Přítočno. 

Středočeští zastupitelé včera schválili změnu cen jízdného Pražské integrované dopravy (PID) ve vnějších pásmech na území Středočeského kraje.

V Městském divadle Kladno (MDK) se do finiše dostává zkouška druhé premiéry letošní sezony muzikálu Na skle malované.  Premiéra se uskuteční 3. prosince v hlavním sále MDK.

Sportovní areály města Kladna (SAMK) zlevnily po dobu výluky červeného tobogánu z technických důvodů vstupné do Aquaparku o deset procent. SAMK nadále nabírají přihlášky na Jarní prázdniny kladenských dětí.
Více informací: www.samk.cz.

-red-

Ode dneška do soboty je pro veřejnost uzavřena zahrada kladenského zámku. Město ji pro návštěvníky promění v tradiční vánoční Pohádkovou zahradu.

Hokejoví Rytíři dnes hostí před televizními kamerami (17,10 hod., ČT 3) Vítkovice, druhý tým extraligové tabulky.

Středisko volného času a vzdělávání Labyrint pořádá prostřednictvím klubu Spirála v Kročehlavech pohybovou akci pro všechny generace.

Podkategorie