V druhém přípravném utkání zvítězil Sokol Hostouň nad Vyšehradem 3:0 a stále drží letní čisté konto.

Patří mezi odchovance kladenského hokejbalu, kteří sbírali a sbírají na světových šampionátech medaile. Tu za čtvrté místo z letošního světového šampionátu na Slovensku získal Michal Schnaubelt (14).

Z mnoha zajímavých tipů na dnešní trávení volného času zábavou vybíráme tři akce. 

Společnost Eurovia, hlavní zhotovitel zakázky Správy železnic na modernizaci železnice v úseku Kladno, v těchto dnech provádí poslední větší stavební práce na koridoru Kladno hlavní nádraží – Ostrovec.

Když si chtějí studenti splnit společně svůj sen, může to být bláznivý nápad. Jeden takový v minulých dnech realizovali studenti Lucie Pavlíčková (zdravotní škola) a Josef Vlk (obchodní akademie). Rozhodli se z Kladna dojít až na Sněžku... 

SK Kladno vs. Benátky nad Jizerou 2:0 (1:0). Utkání dvou nováčků 3. ČFL kladenské fanoušky potěšilo nejen výsledkem, ale i výkonem SK.

Fotbalový Meteor Pletený Újezd v letošním roce slaví 100 let a výročí oslaví dnes (9 - 19 hod.) pořádáním 18. ročníku tradičního fotbalového turnaje Újezdů z celé České republiky.

Veřejnost, která využívá v česku služeb věštců, vyhodnotila v těchto dnech Petru Altovou (na sociálních sítích jako Karty Kyvadlo Petra) z Kladna jako nejúspěšnější a jednu z nejoblíbenějších lidí v tomto oboru. Její úspěšnost je těsně pod sto procenty! 

Kladno má spoustu výborných hostinských zařízení, které nabízejí snídaňové menu. Většinu z nich jsme navštívili a vám, vážení čtenáři, nabízíme základní informace. Pokud na náš popud v některém podniku posnídáte, pak vám přejeme dobrou chuť!

Dnes večer (21 hod.) vypukne v Německu finálový duel mistrovství Evropy mezi Španělskem a Anglií. Oslovili jsme trenéry z Kladenska a některé fotbalové legendy, aby zveřejnili svůj tip na vítěze.

Kdo si oblíbil komedii Zvíře s Jean-Paulem Belmondem, pak si jistě vzpomene na jeho kostým gorily, která řádila v obchodním domě. Podobné scény od včerejška můžete zažít v kladenské OAZe. V kostýmu ušitém na míru příznačně ve Francii tam řádí Jan Šifra, provozovatel dětského koutku Arfísek. 

Nádherné počasí s příjemnými teplotami přímo zve do letních kin. Kolem Kladna dnes promítají zajímavé snímky Tuchlovice a Slaný. 

Nejdůležitější milníky fotbalové kariéry zažil v dresu SK Kladno. Nyní mohl v jeho službách vstoupit do třetiligové sezony. Zopakoval by si tak rok 2013, kdy ji Kladno hrálo s ním v sestavě naposledy. David Čížek se nyní rozhodl pro jinou cestu.

Sezona plná mláďat a významných odchovů v Zooparku Zájezd nebere konce! V nedávno vybudované voliéře pro sovice sněžní se z vajec vyklubala dvě mláďata. Ze čtyř vajec se skutečně vylíhla dvě mláďata, druhá polovina vajec nebyla oplozená. To není  špatný výsledek, vzhledem k tomu, že tříletá samice hnízdí poprvé. Sovice sněžní je velký druh sovy s denní aktivitou ze severních oblastí Evropy, Asie a Ameriky. Samci jsou téměř čistě bílí s pouze několika tmavými skvrnami. Samice jsou naopak velmi skvrnité. Za potravou často kočuje na delší vzdálenosti. V době páření žije v páru a o mláďata se společně starají oba rodiče.
Dalším lákadlem zooparku je akce Den adoptivních rodičů (od 18. do 20. července). Zoopark je otevřen každý den od 9 do 18 hodin. Návštěvníci v něm najdou největší veřejně dostupnou kolekci chameleonů na světě, kriticky ohrožené druhy žab, vzácné latinskoamerické pěvce, pět druhů lemurů a mnoho dalších zvířat. Zázemí pro rodiny s dětmi tvoří velké dětské hřiště a množství interaktivních vzdělávacích prvků.

-red-
Foto: archiv Zooparku Zájezd

Sokol Hostouň vs. Viktoria Žižkov U19 4:0.

Kladenský nováček 3. ČFL zve dnes fanoušky do nedalekých Srb. Na tamním hřišti sehraje první zápas letní přípravy na mistrovskou sezonu (10.00 hod.).

Kladenský SK ve druhém přípravném utkání vyhrál. Tentokrát na hřišti v Libušíně přehrál pražskou Aritmu 3:0.

Bicyklům na elektrický pohon se na Kladně enormě daří. Svědčí o tom nejen červnová statistika.

Magistrát města Kladna ve svém prohlášení informuje veřejnost o aktuálním stavu k působnosti nového stavebního zákona účinného od 1. července 2024.

V neděli bude hlavní nádražní budova na Kladně jen vzpomínkou na fotografiích. Staré ustoupilo novému. 

Kino Hutník dnes zve na tři skvělé premiéry. Jednou z nich je český film oceněný na nedávném Karlovarském festivalu.

Smlouvu s Kladnem podepsal osmnáctiletý obránce Tomáš Vandas, reprezentant v kategorii U20.

Kladno má spoustu výborných hostinských zařízení, které nabízejí snídaňové menu. Většinu z nich jsme navštívili a vám, vážení čtenáři, nabízíme základní informace. Pokud na náš popud v některém podniku posnídáte, pak vám přejeme dobrou chuť!

Sportovní areály města Kladna (SAMK) nabízejí zaměstnanecký poměr na pozici správce sportoviště. 

Bronzový tým z uplynulé extraligové sezony Kladenští orli znají pravděpodobné soupeře pro evropský pohár. Ten vzejde z dvojice Sporting Lisabon (Portugalsko) nebo Zalau (Rumunsko). Kladno se s některým z nich utká v listopadu.

Městká policie Kladno zvyšuje v posledních týdnech své úsilí o větší pořádek v ulicích města. V rozhovoru s jejím ředitelem Michalem Strieborným jsme se tentokrát zaměřili na dopravu.

Kladenský SK, nově třetiligový klub, testuje v letní přípravě množství nových tváří. Jednou z nich je Korejec Shi Dae Hwan. V prvním přípravném utkání předvedl skvělou hru hlavou a nahrál na druhý gól (SK porazil Benátky nad Jizerou 2:0).

Jedním z hostů v programu pořadu 7 pádů Honzy Dědka, uváděným dnes večer (19.00 hod.) v zahradě kladenského zámku, je Robert Jašków. Podobně jako moderátor, také tento populární herec nám poskytl před příjezdem na Kladno bleskový rozhovor.

Rada města Kladna na svém posledním zasedání odsouhlasila návrh na navýšení dotace pro A-tým fotbalového klubu SK Kladno.

Návštěvníky zahrady kladenského zámku dnes pobaví 7 pádů Honzy Dědka. Tradiční pořad, který mnozí znají z televizní obrazovky, se v zájezdové formě dostal poprvé i do Kladna. Ještě před vystoupením jsme moderátora Honzu Dědka vyzpovídali.

Na památkově chráněné budově kladenského „kamenného“ gymnázia začínají opravy dvou akroterionů, kamenných ozdobných štítů.

Život v Hollywoodu dokáže člověka zabít. Slavná pornoherečka Maxine konečně dostává šanci prorazit v „normálním“ filmu a Scarlett Johansson má letět do vesmíru.

Zahradu Kladenského zámku ve čtvrtek (18. července) rozezní nezapomenutelné písně při příležitosti vzpomínky na slavného kladenského  rodáka Bory Kříže. V 19 hodin se můžete těšit na JAZZ STANDARDS. O hodinu později se nám připomene Petr Vondráček v roli Elvise a večer zakončí Jiří Suchý a Orchestr divadla Semafor.

Trenérský mág Zdeněk Hašek (na snímku) vede fotbalový SK Kladno do své první celé sezony, navíc třetiligové. V těchto dnech s týmem zahájil letní přípravu.

V pondělí 22. července zahájí město Kladno finální etapu rekonstrukce ulice Americká. Stavbou naváže na zrekonstruovanou část v úseku od Unhošťské po Holandskou.

Klub Kladno volejbal cz pořádá nábor do mládežnických družstev. Především do kategorie U14 a do mládežnického beach volejbalu.

Pronájem bytu 1+1, 30 m2, v Libušíně, ul. Komenského. Byt je v přízemí. Vybavení - kuchyňská linka, elektrický sporák. Možnost parkování osobního vozu na uzavřeném dvoře.

Lotyšský reprezentant Eduards Tralmaks pokračuje v týmu Rytířů. V loňské sezoně nejlepší střelec Kladna podepsal s klubem na rok.

V létě bývají ceny pohonných hmot v Česku na nejvyšší cenové hladině. Včera večer jsme pro vás objeli všechny prodejce pohonných hmot na Kladně a zmapovali, kde se vyplatí tankovat.

Kladenský SK, nováček 3. ČFL, včera v podvečer zahájil přípravu na sezonu.

Podkategorie