V utkání rytířů s Karlovými Vary se mi nejvíc líbil „Kladeňák“ Kružík. Vsítil nám tři góly a byl to jeho večer.

Dnes dochází k tradičním celostátním změnám jízdních řádů příměstských a regionálních autobusových linek PID. Významnou změnou je například posílení regionálních autobusů z Prahy do kladenské části Švermov.

Dělníci včera uzavřeli část pěší zóny a zahájili tak třetí etapu její revitalizace.

Dukla Liberec vs. Kladenští orli 3:1 (25:17, 17:25, 25:20, 25:21).

Junioři Kanonýrů mají za sebou dva víkendové zápasy, které byly jako noc a den. Zítra (18.00 hod.) sehrají v domácí Hale BIOS s Plzní rozhodující utkání play off.

V našem novém seriálu navštívíme nejmenší obce na Kladensku. V prvním díle jsme se zastavili v Pleteném Újezdě. K rozhovoru jsme pozvali starostku Marii Majku Stuchlíkovou.

Tři zápasy v řadě jsme hráli dobře, ale to, co jsme předváděli proti Karlovým Varům, to byl návrat do minulosti.

Poslední utkání na cizím extraligovém hřišti čeká dnes hokejové Rytíře. Od 17.30 hodin se představí na ledě českobudějovického Motoru. 

Rytíři Kladno vs. Energie Karlovy Vary (0:1, 0:0, 1:3). V druhé polovině dubna uvidíme Rytíře opět na jejich domácím ledě. To přivítají v prvním barážovém utkání vítěze play off první ligy.

Sportovní areály města Kladna (SAMK) přijímají přihlášky na příměstský tábor Léto kladenských dětí.

Karneval je určen malým i větším dětem, které rády tančí.

Na jevišti Městského divadla Kladno (MDK) se odehraje vražda. Předposlední premiérou letošní sezony je totiž zbrusu nový případ Sherlocka Holmese, který vznikl přímo pro kladenské divadlo.

Do řady hospod, které se svým způsobem částečně podílely na historii Kladna, a které už neexistují, je hostinec Na Amálce...

V jednoduchosti je krása a Kladno s Litvínovem, v porovnání s celou sezonou, odehrálo krásný zápas.

V pátek jsme v Českých Budějovicích prohráli jenom proto, že jsme opět nebyli schopní proměnit šance.

Oceňovaný režisér Denis Villeneuve přichází s další kapitolou slavného románu Duna Franka Herberta, s mezinárodním hvězdným obsazením. Film z dílny Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures je velmi očekávaným pokračováním šestinásobně oscarové "Duny" z roku 2021.

Utkání Kladna s Příbramí bylo více méně jen přípravou na play off. Přesto jsem viděl kvalitní volejbal.

Patří mezi největší hvězdy volejbalové extraligy. Kapitán Kladenských orlů Adam Zajíček se minulý víkend vrátil na hřiště po delší zdravotní pauze a bylo to na výkonu týmu znát. Nejen pro dnešní utkání v Liberci, ale i pro nadcházející play off patří mezi esa kladenského mužstva.

Kladenští orli vs. Kocouři Příbram 3:1 (25:20, 17:25, 25:15, 25:20).

Volejbalová extraliga se bíží ke konci své základní části. Před kladenským týmem jsou poslední dvě utkání. Dnes večer (18.00 hod.) hraje v Liberci o udržení druhého místa v tabulce.

Hokejoví Rytíři dnes (16.30 hod.) na domácím ledě uzavřou základní část extraligové sezony zápasem s Karlovými Vary.

Těžko rytíře v zápase s Litvínovem kritizovat. Hráli dobře a hlavně uvolněně.

Dynamo České Budějovice vs. Sokol Hostouň 1:0 (0:0). Sokolové i přes prohru zůstávají minimálně do dalšího kola na druhém místě tabulky ČFL skupiny A.

Rytíři Kladno vs. Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Litvínovu se vzdálilo čtvrté místo extraligové tabulky zaručující přímý vstup do čtvrtfinále play off. Kladno jde v dubnu do baráže.

Meteorologové předpověděli na tyto dny v Čechách až sedmnáct stupňů a jejich zpráva probudila na Kladně prvního zmrzlináře. Začala sezona domácí točené pochoutky!

V sobotu (18.00 hod.) sehrají Kladenší orli na svém hřišti poslední zápas základní části extraligy. Soupeřem jim budou Kocouři z Příbrami. Duel doprovodní charitativní akce, do níž se můžou zapojit i fanoušci.

Zápas s Českými Budějovicemi se mi z naší strany líbil.

V neděli nastoupil naposled do směny a od pondělka si užívá naplno důchodu. Strážník Jaroslav Žáček (68) odchází po téměř čtvrtstoletí služby městu Kladnu.

Banes Motor České Budějovice vs. Rytíři Kladno 5:3 (1:0, 2:1, 2:2). V neděli skončí základní část extraligových bojů o titul.

Jarní prázdniny nemusejí děti na Kladensku trávit jen venku nebo u počítače. Celý týden jim například kino Hutník nabízí pestrý program.

Centrum Kladna opustil další z tradičních obchodníků. Rodinné obchody mizí, noví podnikatelé své provozovny otevírají. Elektroniku, čokoládu či nábytek si u nich ale nekoupíte.

Kladenský muzikant Jary Tauber vydal v minulých dnech novou píseň s názvem ZBAV MĚ TĚCH POUT. Skladba, která je zároveň Jaryho letošním prvním hudebním počinem, by se měla objevit i na jeho druhém připravovaném albu.

Městská policie Kladno vyjde v březnu dvanáctkrát do kladenských ulic, aby v nich tradičně změřila rychlost vozidel.

Rytíři v neděli potěšili své fanoušky výkonem i výhrou nad Třincem. Dnes (18.00 hod.) hrají doma s Litvínovem a dá se čekat podobně uvolněný hokej. Navíc můžete podpořit charitativní akci.

Dnes na vlastní žádost ukončil angažmá v kladenském SK známý fotbalový manažer Michal Dyml.

V zápase s Třincem se mi líbilo, že rytíři umí hrát agresivně do brány a kombinovat. Bylo znát, že z nich spadla deka a hokej umí.

Kladenští orli sehrají dnes (18.00 hod.) v domácí hale poslední utkání základní části extraligy. Soupeřem jsou Příbramští Kocouři. Před zápasem, ale i po něm, záleží na vás, jestli přispějete, se uskuteční sbírka potravin pro Kladenskou farní charitu. 

Kdyby tak, jako Třinec na Kladně, hráli v tom zápase rytíři, nenecháme na nich nit suchou.

Kanonýři se ve čtvrtfinále střetnou s týmem Sokol Brno Gullivers. Ten před dvěma týdny doma porazili 9:3. Série vyřazovacích bojů se hraje na tři výhry. Úvodní dva duely se odehrají dnes a v neděli v kladenské Hale BIOS od 18 hodin.

Rytíři Kladno vs. Oceláři Třinec 5:2 (4:1, 0:0, 1:1). Rytíři vyslali první lize důrazné varování. S takovým hokejem bude baráž zcela v jejich režii!

Podkategorie