Rytíři Kladno vs. Verva Litvínov 5:2 (1:0, 2:0, 2:2). Rytíři jsou zpět ve hře o předkolo play off. Na úspěšné zakončení sezony ztrácí čtyři body. Takový odstup na Kladno mají v tabulce České Budějovice a Litvínov. 

Třetiligová Hostouň zahájila zápasovou část zimní přípravy na trávníku Teplic. Rezervě ligového týmu podlehla 3:6 (0:2).

V jihozápadní části zimního stadionu se za plného provozu staví centrum, které bude příští sezonu chladit obě ledové plochy. Téměř před rokem se přitom ani zdaleka na stavbě nefinišovalo.

Pohonné hmoty se opět vydaly cenově směrem ke čtyřiceti korunám. V Praze jsou na hranici čtyřiceti korun za litr nafty i Naturalu, na Kladně stále ještě tankujeme o dvě až tři koruny levněji. Včera večer jsme pro vás mapovali ceny na kladenských čerpacích stanicích.

V neděli 5. února se ve výstavních prostorách Kladenského zámku koná (15.00 hod.) komentovaná prohlídka výstavy Pocta sestrám Válovým.

Již tradičně po volbách přinášíme přehled výsledků hlasování v obcích a městech nejbližších Kladnu.

Kladenské středisko vzdělávání a volného času Labyrint oznamuje, že má poslední volná místa pro děti na jarní prázdniny na horách i na Kladně.

Kladenští orli zvítězili na palubovce Ostravy 3:2 (29:27, 24:26, 22:26, 25:14, 15:10).

Kladenští volejbalisté končí svou pouť Českým pohárem.

Čtvrtý ročník bronzového atletického mítinku Kladno Indoor je historií. V atletické hale na Sletišti se tradičně sešli závodníci obou pohlaví ve skoku vysokém a vrhu koulí.

Hostouňští sokolové sehráli další z přípravných duelů na jarní část ČFL v Praze.

Nový prezident České republiky se jmenuje Petr Pavel. V březnu vystřídá v úřadu dosavadní hlavu státu Miloše Zemana.

Sportovní areály města Kladna (SAMK) zařadily do své nabídky dvě nové aktivity v rámci projektu Kladno seniorům.

Za měsíc mu bude 93 let a v roce 1959 pomáhal pro hokejové Kladno vybojovat první mistrovský titul. V minulých dnech mu zemřel kamarád i spoluhráč z mistrovského týmu, gólman Jiří Kulíček. Bývalý útočník Kladna Václav Fröhlich na něj zavzpomínal.

Využijte jarní prázdniny a vyrazte na výlet do zoo. V zimě je například v Zooparku Zájezd stále k vidění několik unikátních expozic. Nyní za poloviční vstupné.

Restaurace Sleťák ve Sport Hotelu Sletiště tento týden sází na osvědčené kung-pao či Holandský řízek, ale naši redakci zaujal jiný pokrm.

Devět kol před koncem základní části extraligy se dnes kladenští Rytíři střetnou s Vervou Litvínov (18.00 hod.).

SK Kladno vs. Zápy 5:5 (2:2). Kladenský tým má za sebou třetí přípravný zápas na jarní část divizní soutěže a opět neprohrál.

Stálice kladenské činohry Jana Zenáhlíková je aktuálně uprostřed zkoušení. Na začátku března se představí v jedné z hlavních rolí komedie Klíčovou dírkou. V našem povídání došla ale řeč také na divácky oblíbené inscenace Smrt v růžovém a Na skle malované.

Mountfield Hradec Králové dnes (16.00 hod.) hostí kladenské Rytíře.

Kladenské kino Hutník dnes začne promítat premiéry dvou zahraničních filmů a jedné české komedie.

Rytíři Kladno vs. Kometa Brno 0:3 (0:2, 0:1, 0:0). Kladno na posledním místě tabulky ztrácí na nejbližší tým, předposlední Litvínov, pět bodů. 

Gratulace ke svým 58. narozeninám dnes přijímá Milan Fortuník.

Průkazy Ledového strážníka jsou rozdány. Strážníci Městské policie Kladno již tradičně připravili pro děti z Kladna a blízkého okolí soutěž v bruslení na ledové ploše u kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Hokejoví Rytíři se v pátek (18.00 hod.) střetnou se soupeřem, který je jim v tabulce bodově nejblíže. Z posledního místa tak v případě vítězství posílí naději na záchranu extraligové příslušnosti bez nutnosti hrát baráž. Lístky na Litvínov jsou v prodeji od 160 korun.

Cíl ředitele Městské policie Kladno Michala Strieborného omlazovat sbor se postupně daří. Příkladem je nováček v uniformě kladenských strážníků teprve devatenáctiletá Tereza Ryndzaková.

Dnes v Českých Budějovicích povede své spoluhráče v utkání o semifinále Českého poháru. Kladenští orli se zároveň potkávají s týmem, který možná bude jejich soupeřem v nadstavbové části extraligy, v níž půjde o mistrovský titul. Kapitán orlů Jiří Kraffer si na obou frontách na České Budějovice věří.

V úterý 31. ledna se v obřadní síni kladenského magistrátu koná mimořádné zasedání zastupitelů města Kladna (13.00 hod.). 

Čtvrtfinále Českého poháru ve volejbalu má dnes na programu utkání Jihostroje Českých Budějovic s Kladenskými Orly (18.00 hod.).

Atletická hala na kladenském Sletišti dnes odpoledne hostí mezinárodní atletický mítink Kladno Indoor 2023.

Bruslení na ledové ploše u kostela na náměstí Starosty Pavla dneškem končí.

Kladenští volejbalisté dnes (17.00 hod.) hrají v rámci 22. extraligového kola na hřišti Ostravy.

Čtvrtá základní škola v Norské ulici se mezi kladenskými základkami stane raritou. Každá ze tříd postupně dostává svou rekuperační jednotku. 

Je herec, je kaskadér, umělec, ale také promotér boxu a jeho skvělý průvodce jak mezi šestnácti provazy, tak v televizním studiu. Zmínka je o Matouši Rajmontovi, který dnes večer provede fanoušky klasického boxu všemi zápasy nového galavečera v Kladenské sportovní hale.

Na parkovišti proti hostinci Na Kovárně dnes město podle svého harmonogramu opět otevře mobilní sběrný dvůr. V provozu je tradičně od 13 do 17 hodin.

Dva granty z programu ERASMUS+ získala také Základní škola a Mateřská škola v Norské ulici.

V Městském divadle Kladno (MDK) se v těchto dnech zkoušejí dvě inscenace naráz. 39 stupňů a Klíčovou dírkou. Obě jsou sice komedie, ale úplně odlišné. Ve 39 stupních ztvárnil hlavní roli Michael Vykus. Hraje Richarda Hannaye, britského dobrodruha s velmi přitažlivým knírkem.

V tomto roce má za sebou jednu extraligovou porážku a jedno vítězství. Obránce Václav Veber (23) by se mohl stát do konce sezony stálicí zadních řad kladenských Rytířů.

43. extraligové kolo: Mountfield Hradec Králové vs. Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 0:1, 3:1). Nejbližší soupeři v tabulce posledních Rytířů, Litvínov a České Budějovice, před nimi drží shodný náskok sedmi bodů.

V tabulce poslední Rytíři už hrají každý zápas o bytí a nebytí v extralize. Dnes mají na programu domácí zápas s Kometou Brno (18.00 hod.).

Podkategorie