Kruhák u „Globusu“ je připravený k uzavření. Víme, kde na Kladně vznikne hned další

Od Apríla neprojedou řidiči skrze kruhový objezd v Kročehlavech na křižovatce ulic Unhošťská, Americká, Arménská. Do konce letošních prázdnin vznikne nový, širší, s pátým ramenem k budoucímu Globusu. Hned po něm je na řadě nový objezd blíže k zimáku.

„Kruhový objezd se na křížení těchto ulic rozroste. Zároveň vzniknou nová napojení do budoucího hypermarketu Globus a navazující zástavby a dvě nové ulice. Vzhledem k nutným uzavírkám využijeme této příležitosti pro úpravu ulice Americká, která bude mít stejný nádech jako nynější ulice Jaroslava Kociána. Při této revitalizaci budou instalovány bezpečné přechody pro chodce se samostatným osvětlením, nové autobusové zastávky s panelovou konstrukcí, navýšení parkovacích ploch pro osobní automobily a velké množství zeleně. V návaznosti na výstavbu hypermarketu zde následně vznikne i multifunkční park. To se ale v tuto chvíli trochu předbíháme a nyní je nutné především poprosit řidiče o zvýšenou opatrnost při cestování okolo stavenišť,“ uvedl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Provoz autobusů MHD a vozidel IZS bude umožněn ve směru Americká – okružní křižovatka – Arménská s provozem řízeným semafory.
Další kruhový objezd se začne stavět za sportovním gymnáziem v zatáčce mezi dvěma stávajícími městskými objezdy. Ten bude mít v režii společnost Eurovia, zhotovitel zakázky modernizace železniční trati Praha - Kladno. 

Jan Murárik

kruhgympl
Další kruhový objezd vznikne za gymnáziem

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí