Za šest dnů začne na náměstí Starosty Pavla Kladenský festival piva a vína. Vše dobré, co by vám na něm mohlo chutnat, má v režii Jiří Dostál, šéf cateringu z Červeného Újezdu.

Kdy pro vás festival začne fyzicky?
Fyzicky pro mne začal už zhruba před měsícem. Poptali jsme nejen kladenská pohostinství, nabídli jsme možnost prezentovat na festivalu své produkty i dalším prodejců či výrobcům dobrých jídel, piva i vína. Nakonec se nám přihlásilo také několik mimokladenských prodejců.

Jaká byla kritéria výběru a kolik míst nakonec na festivalovém náměstí obsadíte?
Přísná kritéria ani omezení jsme nestanovili. Z celkem třiceti oslovených pohostinství bude na náměstí minimálně osmnáct prodejců. Jsme rádi, že se na festivalu představí i kladenské minipivovary, Kročehlavský, Starokladno či létající pivovar Maus. Vedle nich se samozřejmě představí velké nadnárodní pivovary. Velký úspěch podle mne zaznamená růžové pivo. Bohatou nabídku vín představí vinařství Hruška a Studený. Zábor horní části náměstí začne ve středu a skončí v neděli večer. Ve středu tam vyroste šedesátimetrový stan. V něm najdou prodejci maximální komfort. Nebudou se muset téměř o nic jiného starat než o prezentaci svých nabídek. Ve stanu najdete obě vinařství, míchané koktejly kladenského Zanzibaru, čtyři stánky s pivem, stánky s nealkoholovými nápoji, kavárna Tady a Teď uspokojí milovníky kávy, najdete tam studenou kuchyni. Mimo stan se bude grilovat, čepovat další piva. Konzumovat piva se budou v kelímkách.

Jsou prodejci připraveni na očekávaný nápor tisíců strávníků?
Všichni slíbili, že jim produkty nedojdou (směje se).

Jan Murárik