Ředitel Městské policie Kladno Michal Strieborný osobně dohlížel na dvoudenní Kladenské slavnosti piva a vína. Jeho tým pracoval nenápadně, zato podle očekávání spolehlivě. Zajímalo nás, jak viděl slavnosti vlastníma očima.

Na první pohled k žádnému konfliktu nebo potížím na náměstí Starosty Pavla nedošlo...
Festival se vydařil nejen z pohledu návštěvníka, byly skvěle organizované, ale rovněž z pohledu strážníků. Nezaznamenali jsme jediný incident. V jednom případě jsme ženě, která mírně přebrala, pomáhali s ošetřením.

Kolik strážníků bylo na náměstí ve službě?
Pět dvojic navíc hlídalo dění na festivalu z různých stran náměstí tak, abychom měli vše pokryté, a také aby návštěvníci v případě potřeby strážníky hned našli.

Nedávno jste spustili náborovou kampaň. Máte první výsledky?
V současné době jsou maturitní zkoušky a po nich oslovím všechny studenty, kteří mi při naší návštěvě školy na sebe dali kontakty. Zájem o práci u nás je znatelný. Například v červnu mám domluvené pohovory s pěti zájemci o práci v Kladně. Čtyři jsou již strážníky v jiném městě, jedna uchazečka přichází z civilu. Zájemcům o prestižní zaměstnání kladenského strážníka doporučuji nás kontaktovat e-mailem přes webové stránky www.mpkladno.cz. Stačí poslat strukturovaný životopis a my se obratem ozveme.

Jan Murárik
Foto: Kg