Jitka Molavcová slibuje, že to v Kladně s Jiřím Suchým parádně rozjedou!

Tento čtvrtek (14. 7., od 19.00 hod.) se v zahradě Kladenského zámku koná 16. jazzový podvečer Bory Kříže. Jako hosté na něm vystoupí hvězdy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Něžnější z dvojice poskytla Vašemu Kladnu exkluzivní rozhovor.

Co se vám vybaví, když se řekne Kladno?
Kladno je významné město! Narodil se zde báječný muzikant Bora Kříž, který založil jazzové trio s Vítkem Fialou a Ivanem Dominákem. Psal se rok 1959. Tehdy bylo v Praze založeno divadlo Semafor a mně bylo 9 let!   

Spolu s Jiřím Suchým vystoupíte v rámci Jazzového podvečera Bory Kříže. Představíte nezapomenutelné písně, na které se zapomnělo. Můžete prozradit, které to budou?
Můj táta miloval jazz a díky jemu jsem se zamilovala do Louise Armstronga a Duke Ellingtona. To mně bylo asi 11 let. Ve 13 letech jsem poprvé slyšela píseň Hello, Dolly v podání Louise Armstronga a tehdy mě opravdu nenapadlo, že za 33 let si tu píseň zazpívám, jako Dolly Leviová – hlavní postava ve slavném muzikálu na velké scéně Hudebního divadla v Karlíně v Praze. Ve třinácti jsem si také pořád dokola zpívala písničky Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Kamarádi nebo Tři tety a zpívám si to dodnes.

Zazpíváte i sólo?
Ráda zazpívám Hello, Dolly!, Tři tety a třeba ještě něco navíc. S Jiřím Suchým si asi společně zazpíváme slavný duet z filmu Kdyby tisíc klarinetů Dotýkat se hvězd.

Jak dlouho dopřejete divákům váš společný koncertní zážitek?
Tuším, že asi do rána! Dlouho jsme nehráli a to se většinou pěkně rozjedeme... Obzvlášť, když bude hrát na basu skvělý Vítek Fiala.

Jan  Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí