Okresní města zažívají renesanci. Díky komplikované situaci na stavebním a realitním trhu se zájemci o bydlení dívají za hranice hlavního města. Od stěhování do regionu si slibují dostupnější byty a klidnější život pro rodinu.

Okresy naopak získají více peněz z daní. Soužití obou stran ovšem brzdí nedostatek bytů. Jen v Kladně jich chybí téměř 7 000. K řešení situace přispívají nové developerské projekty, v několika rezidencích je ve výstavbě na 1 200 bytů. Část jich vzniká pod názvem Nové Boroviny na západním okraji města. 
V Kročehlavech vládne čilý stavební ruch. U křížení Arménské a Pražské ulice se rodí obytný komplex Nové Boroviny se 161 byty od 1kk 28 m2 až po 4kk se 106 m2. Vedle skvělé dostupnosti do Prahy nabídne rezidence také klid okraje města. Výhodou je důraz na soukromí, prezentovaný zeleným vnitroblokem. Podle společnosti V Invest patřící do skupiny CREDITAS, která za projektem stojí, vyniká stavba kvalitou architektonického návrhu i celkového provedení. Že tento názor nesdílí jen developer, dokazuje nominace Borovin do soutěže Realitní projekt roku 2022.
Atraktivní Kladno
V Invest má za sebou řadu staveb po celé republice. Proč ale po Praze, Plzni, Krkonoších nebo Šumavě zamířil právě do Kladna? „Kladno má v sobě jiskru a jistou upřímnost. Na nic si nehraje. Je to město, kde se bydlí a žije,“ vysvětluje Jaroslav Šmejkal, projektový manažer V Investu zodpovědný za Nové Boroviny. Podle něj je na Kladně skvělé, jak je všechno důležité při ruce. Ideální místo pro lidi, kteří chtějí mít v dosahu Prahu, ale nevyhovuje jim její hektické tempo. Lokalita developera oslovila také skvělým přístupem nejen k silničnímu a železničnímu napojení na Prahu, ale také do přírody.
Pro sousedy i rodinu
Středobodem obytného komplexu na Borovinách je zelený vnitroblok. Byl navržený jako klidový prostor pro odpočinek i sousedské družení. Ještě více klidu najdou obyvatelé uvnitř svých bytů. Vstupní dveře jsou bezpečnostní, s certifikací třetí třídy. Členění interiérů odpovídá požadavkům na moderní bydlení. Prim hraje velký centrální prostor pro společné trávení dne. U bytů od velikosti 2kk ho doplňují menší ložnice nebo dětské pokoje, poskytující více soukromí. K většině bytů patří balkon, terasa nebo předzahrádka. Vybrané jednotky disponují jejich kombinacemi.
Při výběru materiálů a vybavení pro interiéry developer nešel cestou nejnižší ceny. „Raději jsme sáhli po ověřených značkách, kde máme z vlastní zkušenosti ověřenou kvalitu,“ odkrývá kritéria výběru Jaroslav Šmejkal. Zařízení sází na nadčasový design. V koupelnách jsou vaničky z litého mramoru a velkoformátové obklady. Dveře a podlahy si budoucí majitelé mohou vybrat v několika barevných provedeních.
Parkování řešeno do hloubky
Čtyři obytná křídla Nových Borovin vyrůstají ze společné základny. V ní je umístěno technické zázemí se sklepními kójemi. Také tu jsou parkovací místa pro drtivou většinu bytů. Další parkovací stání vzniknou kolem komplexu. V Invest je po dokončení převede do vlastnictví města Kladna a jako obecní majetek budou sloužit návštěvníkům obytného komplexu. Že návštěvy Borovin parkují zde, a nikoliv na sídlišti, ocení zejména obyvatelé okolních domů.
Více informací získáte na webové adrese www.vinvest.cz/projekty/

-red-

investdve

investtri

investctyri

investpet

investkonec