
V kladenské Průchově ulici se za nenápadnými dveřmi nachází jeden z nejvíce navštěvovaných zábavně sportovních center ve městě. Jmenuje se Aurora a nabízí opět moderní vyžití s názvem lasergame. O chodu klubu jsme si povídali s provozovatelem Filipem Koreckým (na snímku).
Žijete v Praze a hernu jste otevřeli na Kladně. Proč tak daleko?
Podle nás to zase tak daleko od Prahy není. Prostě v Praze jsme nenašli vhodným prostor a navíc je tam silná konkurence. Když jsme se dívali kolem metropole, Kladno nás nabídkou těchto prostor zaujalo. Nedávno jsme slavili dva roky existence. Před námi tu bylo skladiště knihovny a ještě dál diskotéka.
Lasergame dobývala Česko v polovině devadesátých let. Posléze na dlouho dobu o téhle zábavě nebylo slyšet. Proč jste ji oprášili? Nebáli jste se, že o ni nebude vůbec zájem?
Lasergame se věnuji deset let závodně a chtěl jsem své zkušenosti začít předávat. Nebál jsem se, že by o tento druh zábavy nebyl zájem. Spíše mě Kladno svým zájmem příjemně zaskočilo. Založili jsme závodní klub a naše mládež patří k nejlepším v republice. Zájem o lasergame je tak velký, že vedle samotné zábavy s laserem v ruce pořádáme žádané rodinné i firemní oslavy. Při nich se samozřejmě hraje (usmívá se).
Jaká věková šíře hráčů k vám chodí?
Horní hranice omezena není, hrál u nás třeba pán, který slavil osmdesát jedna let, u dětí doporučujeme hrát zhruba od deseti roků, ale měli jsme tu i tříletého hráče.
Přišel si zahrát někdo, kdo navštěvoval lasergame před třiceti roky?
To se děje často. Jde o rodiče současných mladých hráčů (usmívá se). Jsou překvapení, že to stále existuje.
V kolika lidech se dá hrát, abych si to užil?
Dá se hrát i ve dvou, ale to není ono. Optimální je hrát ve dvanácti lidech. Ale dobře si zahrajete i v šesti. Vezměte partu a přijďte k nám.
Jan Murárik
Prostor využívají rodiny i firmy k různým oslavám