Jiří Klesnil: Matějovy věrnosti si vážíme

Závodníci atletického klubu A.C. TEPO Kladno získali v polovině sezony již 29 medailí. Tu nejcennější, zlatou z mistrovství republiky, přivezl sprinter Matěj Krsek. Předsedy klubu Jiřího Klesnila jsem se mimo jiné ptali, jak se takový borec dá udržet v Kladně.

Nejúspěšnější reprezentant klubu poslední doby o víkendu příjemně šokoval třetím titulem v řadě na čtyřstovce. Co k tomu dodat?
Pro mě osobně je to satisfakce za loňskou olympiádu, kdy nebyl nominován do štafety, byť získal titul také ve výborném čase. O víkendu jsem čekal, že znovu poběží skvěle, tajně jsem doufal v titul, ale jistota v mých očích byla medaile. Že Matěj zaběhne pod šestačtyřicet vteřin, to je bonus navíc. Stejně jako jména, která nechal za sebou včetně Pavla Masláka.

Kladno nepatří mezi nejsilnější atletické kluby. O to větší zázrak je, že jste si tak talentovaného závodníka nenechali utéct za lepším...
Matěj je členem reprezentačního střediska Olympu a má tím pádem širokou škálu možností přípravy včetně haly v zimě. V našem klubu jsme mu vytvořili maximální podmínky. Připravuje se pod dohledem dvou trenérů Ladislava Lály, specialisty na sprinty a Hankou Větrovcovou, která má na starosti vše ostatní. Přesto si Matějovi věrnosti vážíme.

Jde v Kladně někdo z atletů v jeho úspěšných šlépějích?
Takhle vysoko zatím nikdo nemíří. Velmi talentovaní jsou chodec Vít Hlaváč, sprinterka Tereza Lamačová a trojskokanka Tereza Vlková. Dobře se jeví překážkář Tomáš Dvořák, ale ten se s přechodem do starší kategorie v současné době potýká s výškou překážek. Talenty rozhodně máme.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí