Kladenský Maraton klub uspořádal závod Běh Lapákem. Tradiční desítku ovládl borec z jabloneckého klubu a běžkyně z Hostouně.

„Běž, dědo, běž!“ ozývalo se z tribuny na Sletišti, když kolem školáků běžel Jirka Homola z pořadatelského klubu. Startoval v kategorii do 49 let a doběhl třetí (čas 37:49). Ze stejné věkové kategorie byl i celkový vítěz Josef Procházka z jabloneckého klubu Even Run Team (34:39 min.). Druhý v pořadí skončil Daniel Kupidlovský (kategorie do 39 let) ze Sokola Unhošť (35:37 min.).
Mezi ženami závod opanovala Lenka Koubková z Hostouně (kategorie do 44 let, 38:22 min.), pomyslné stříbro brala Renata Losenská z unhošťského Sokola (kategorie do 44 let, 42:16 min.) a pro bronz si doběhla Gabriela Raková z pořadatelského klubu (do 54 let, 43:56 min.).