Tohle čekal asi jen největší optimista. Kladenští volejbalisté, nováček extraligy, vyhráli první duel play off na půdě jednoho z největších favoritů na titul Karlovarska 3:2 (25:19, 25:22, 14:25, 17:25, 15:11)! 

O výsledku zápasu rozhodl kladenský trhák v prvních setech. Hosté v nich Karlovarsko v čele s vynikajícím Džavoronokem šokovali. 

„Dostali jsme se pod tlak díky Kriškovi ve třetím i čtvrtém setu. V jednom setu z nás Džavoronok na servisu dělal voly. Karlovarsko jsme ale svou hrou nahlodali, a to se pak s nimi hraje v pohodě. Stáhl jsem základní sestavu na lavičku a nalil jim do hlavy, že na to mají. Chválím všechny, ale nejlepší ze všech na hřišti byl jasně van Haarlem. Zítra domácí změní taktiku a budeme mít jistě větší problémy než v prvním zápase,“ říká s úsměvem trenér Milan Fortuník.

„Dva sety jsme je přejížděli. Byli jsme lepší a mohlo to být klidně tři nula. Džavoronok ale začal kralovat na servisu, dal hodně es a dotáhl tým do vyrovnaného stavu. Ovšem ve zkrácené hře už jsme jeli na vlně euforie,“ dodává asistent trenéra Petr Klár.

Kladno se ve čtvrtfinálové sérii ujalo vedení 1:0 na zápasy. Druhý zápas je na programu ve čtvrtek v šest večer.

Ohlasy fanoušků:

Milan Volf, primátor: „Když jsem viděl Vary v Kladně v základní soutěži, nevěřil bych, že je Kladno dokáže porazit. O to víc jsem příjemně překvapen a moc klukům gratuluji.“

David Homer, radní, lékař: „Velká gratulace. Trošku kluci brnkali na nervy. Poradil bych nahrávači, aby blokařům na střed dával vyšší míče, pak je smázneme výrazněji.“

Jan Gála, trenér: „Je to obrovský úspěch. Zvláště potom, co prohráli třetí a čtvrtý set.“

Irena Pokorná, trenérka: „Paráda, bomba, úžasný! Těšíme se na neděli do Kladna.“

Sestava Kladna: Trojan, Křesťan, Fokt, Bouza, van Haarlem, Cull - Václavík (střídali Nesvačil, Lenc, Kozík, Syrůček)

Jan Murárik