Kondiční trenér Radim Jebavý dohlíží na letní přípravu Rytířů. Pod jeho dávkami se jim zvětšují svaly i plíce. Všichni společně právě ukončili její první část. 

Hráči absolvovali tradiční laboratorní testy. K čemu jsou, když na základě třeba horších hodnot nikoho nikdo z týmu nevyhodí?
To by ani nikdo nechtěl (směje se). S jejich výsledky teď budu pracovat a hráčům upravím podle nich individuální tréninkový plán, než vyjedou na led, aby zvládli velmi náročnou druhou část přípravy na sezonu. Z testů vidím, kdo má jaké rezervy. Zvláště ti, co byli nemocní nebo zranění. 

Na čem je hlavně založen upravený individuální tréninkový plán, když potřebujete, aby hráč dorovnal výkonnost s ostatními? 
Bývá většinou postavený na charakteru člunkového běhu v rozmezí od patnácti do dvaceti pěti vteřin v maximální intenzitě. A po dobu dvaceti až třiceti minut, v průměru třikrát týdně. V tomto období nám jde především také o nabrání maximální síly. 

Kdo ze současných Rytířů je na tom silově nejlépe?
Řekl bych, že Jakub Strnad má mírný náskok před ostatními. Pekr, Machač i Ulrych se jeví dobře.

Když jste před pěti roky u Rytířů jako kondiční trenér začínal, kdo vás v době přípravy nejvíc překvapil?
Vzpomínám si, že to byl Pavel Patera, který ve svém věku dokázal z místa skočit do vzdálenosti přes dva a půl metru. To je hodně. Tenhle test měl na úrovni pětadvacetiletého hráče. Jiné superlativy si z té doby nepamatuju. 

Jan Murárik

 

 kondice155

155 schodů si hokejisté nejdřív vyšli a sešli v plážovém tempu

kondicejakub

Jakub Strnad patří k nejlépe fyzicky vybaveným Rytířům

kondicemedic

Medicinbal odhazuje v dál Petr Hořava

kondiceodber

Odběr krve na změření laktátu z prstu Petra Hořavy

kondiceposledni

Poslední fáze suché přípravy se Rytíři nebáli

kondiceradim

Radim měří čas

kondicetreneri

Trenéři Jiří Kopecký a František Kaberle se už v hráčské kariéře naběhali dost...