Školní finále krajského kola v házené uspořádalo Kladno. V Hale BIOS se střetla čtyři družstva chlapců a tři dívek.

Nekompromisní souboje o každý balon v chlapecké kategorii nakonec vyhráli hráči ze základní školy v Úvalech. Ovšem Všenorští skončili na druhém místě jen vinou nižšího počtu vstřelených branek. Na počet bodů i celkové skóre horší než vítězové nebyli... Na třetím místě skončilo kladenské Sportovní gymnázium a čtvrtá byla Amálka. Gymnázium si vybojovalo účast v okresní kvalifikaci, Amálka dostala "divokou kartu".

"Kladenský okres má ve Středočeském kraji největší zastoupení žáků v turnaji házené. Tohoto ročníku se na Kladensku zúčastnilo 22 družstev. Nikde jinde v kraji se tolik škol házené nevěnuje," říká hlavní organizátorka Ondřejka Hynková z Amálky.

Turnaj žákyň se skládal ze tří družstev. Vyhrály Řevnice před kladenskou "Sedmičkou" z Vodárenské a třetí  Amálkou. V dalším školním turnaji v Kladně, tentokrát na úrovni okresu, se žáci a žákyně mezi sebou utkají v basketbalu (14. a 15. března, 5. ZŠ v Moskevské). V dubnu se uskuteční školní turnaj základního kola ve vybíjené.