Patří mezi zimní posily, které zvedly hru fotbalového SK na úroveň divizní špičky. Stoper Michal Rendla (31) zhodnotil pro Vaše Kladno právě skončenou sezonu.

Zůstanete v dresu Kladna i další sezonu nebo v příštích dnech ohlásíte přestup?
Nikam se přestupovat nechystám. V Kladně jednou ukončím fotbalovou kariéru (směje se). Zatím ale je přede mnou ještě několik sezon.

V SK jste působil už před mnoha roky. Porovnejte dobu, kdy jste z klubu odcházel do vyšší soutěže, se současností.
SK tehdy hrál třetí ligu. V kladenské šatně jsem se potkával s bývalými ligisty. Měli jsme velmi zkušený kádr. V současné době máme hodně omlazené mužstvo. Tenkrát bylo Kladno na cestě dolů, dnes cítím, že můžeme stoupat. Všichni v klubu k tomu směřujeme.

Jaké jsou přednosti divizního SK?
Funguje nám hra dozadu. Dobré výkony jsme podávali proti silným týmům, které chtějí hrát fotbal. Hru musíme zlepšit proti mužstvům, která hlavně brání. S tím jsme si často nedokázali poradit a zbytečně jsme s nimi poztráceli cenné body. Jestliže pomýšlíme na postup, tak zápasy s papírově slabšími týmy musíme vyhrávat.

Když si promítnete výhry a předváděnou hru proti špičce tabulky, stačilo by to na udržení se ve třetí lize?
Podle mého názoru bychom s takovým fotbalem nemuseli mít potíže se ve třetí lize zachránit. Úroveň spodní části ČFL šla lehce dolů a týmy ze spodku tabulky nejsou o moc lepší, než jsme my.

Na kolika postech před novou sezonou by podle vás měl SK posílit třetiligovou kvalitou?
Bylo by dobré, kdyby přišli dva tři hráči s kvalitou na třetí ligu. Posty vám teď hned neřeknu. To by na postup mohlo stačit (usmívá se).

Jan Murárik