Fotbalový Novoměstský Kladno (NOVO) sestoupil do třetí třídy. Jak je na tom slavný kladenský klub nyní, na to jsme se ptali Tomáše Abrhama, který své poslední fotbalové roky spojil právě s touto značkou.

Jak je na tom NOVO?
K fotbalu bude mužstvo přistupovat jako k zábavě. Kluci si půjdou zahrát, proběhnout se. Našim mladým hráčům už je přes třicet let (usmívá se). Cíle si nedáváme.

Proč podle vás mužstvo neudrželo Okresní přebor?
Kdybychom podzim odehráli tak, jako konec jara, tak se NOVO pohodlně zachránilo. Mužstvo se ale moc nescházelo a mnohdy chyběl brankář, takže musel chytat někdo z pole. Navíc donutit v těchto soutěžích hráče pravidelně trénovat je téměř nemožné. Alespoň jednou týdně trénovat je nutné.

Spolu s vámi sestoupil do stejné soutěže i sousední Slovan. Dojde ke spojení klubů?
Náznaky byly, ale příští sezonu k tomu určitě nedojde.

Hrozí, že se v sezoně NOVO rozpadne?
Kluci si slíbili, že se jich na zápas minimálně třináct sejde... Co se v sezoně pak stane, nedokážu posoudit. Už to není jako dřív, kdy byl pro chlapy fotbal první zábavou po práci. Dnes jsou jiné priority.

Kdysi jste v NOVu chtěli rozjet mládež. Na čem nápad skončil?
Nikdo nepřišel ani do minipřípravky. Není zájem. To je podle mne problém celého Kladna. Zájem o fotbal upadá.

Kolik let života dáváte NOVu?
Jsem životní optimista, tak konec fotbalu v NOVu vidím do dvou let. Schází mladí hráči. Oddíl jinak zanikne jako kladenská Sparta Doly. Hřiště patří nově městu a spadá pod SAMK. Měl by ho využívat SK Kladno.

Jan Murárik