Slaný má pohár za sebou, Hostouň se chystá na pražskou Duklu

Slaný vs. Sokol Hostouň 0:1 (0:1). To je výsledek předkola MOL Cupu, národního fotbalového poháru.

Téměř pět set diváků sledovalo konfrontaci třetí ligy s divizí. A zástupce nižší soutěže si vůbec nepočínal zle. Jestliže v dresu domácích zopakují v divizní sezoně výkon proti sokolům Nádeníček, Vašák, Sedlák či Exner, pak starosti s udržením musí tentokrát slánské fotbalisty minout.
Hosté se v prvním poločase neprosadili herně, ale ze standardní situace v 26. minutě vsítili Januškou jedinou branku utkání. Oproti tomu po změně stran zvyšovali tempo i tlak, ovšem s jalovým zakončením.
„Koncovka nás trápí. Na té musíme zapracovat,“ konstatoval po duelu trenér Sokola Dominik Rodinger. „Vyhrál lepší. To musím sportovně uznat. Hostouň má kvalitní i lavičku, prostě dneska jich na nás bylo moc,“ poznamenal Zdeněk Hořejší, předseda Slaného. „Napiště, že se s nimi dalo hrát, škoda té standardky,“ smál se Marek Vašák, bývalý hráč Sokola. „Byl to typický pohárový zápas. Vážím si jednobrankové výhry, protože soupeř kousal. Proti Dukle budeme zase my kousat,“ doplnil kouč Hostouně.
Sokol přivítá Duklu Praha 17. srpna.
Soupiska Slaného: Sedlák – Vašák, Panocha, Beneš, Mihálik, Pudil, Nádeníček, Mareš, Dohnanský, Dolák, Exner (Junek, Volgner, Danda P., Trnka, Herčík, Danda L.).
Soupiska Sokola: Tetour – Zahranychnyy, Losík, Paulizzi, Charvát, Januška, Kubáň, Novák, Hucek, Neruda, Hájek (Pančev, Bízek, Novák, Mentberger, Vlasák, Houdek, Shkyria).