Kladno čekají derby a Liberec. Výkon týmu bude stát na hráčích, jako je Antonín Holub

Už několik sezon patří ke špílmachrům SK. Fotbalový matador Antonín Holub je díky svým zkušenostem oporou týmu nejen na hřišti, ale i v kabině. V následujících mistrovských zápasech se bude na hráče jako je on, nejvíc spoléhat mládí v sestavě Kladna.

Do sezony Kladno nebývale posílilo. Teď je za námi šest kol divizní sezony a SK se drží za čelem tabulky. Hraje už mužstvo podle vašich představ?
Pomalu si to sedá. Lepšíme se zápas od zápasu, i když například druhý poločas proti Brandýsu nad Labem jsme zrovna nehráli tak, jak umíme...

Je tým v herním pojetí ještě daleko od třetiligové úrovně?
Myslím si, po konfrontaci s třetí ligou v poháru i v přípravě, že na třetiligové úrovni jsme. Nám nesedí způsob hry divizních soupeřů. Ti většinou zalezou a nechtějí, na rozdíl od vyspělejších mužstev, proti nám hrát fotbal.

Teď vás čeká šňůra obzvlášť těžkých duelů „kolem komína“. Začne v pátek doma proti Slanému, pokračuje v úterý opět doma v MOL Cupu proti ligovému Liberci a v sobotu vrcholí ve Hřebči. Bude pro vás logicky nejtěžší pohárový zápas s Libercem?
Slaný musíme zvládnout! Tenhle zápas bude hlavně o nás. Když vydržíme hrát náš fotbal, měli bychom vyhrát. Pak si užijeme fotbal s Libercem a ve Hřebči nás čeká utkání, které oni vyhlašují, že je pro ně nejdůležitější (usmívá se). My se musíme na ně připravit hlavně ve svých hlavách a nepodlehnout atmosféře.

Uvědomujete si, co proti vám ve Hřebči nastoupí za fotbalové osobnosti?
(směje se) Vím to, ale my už je máme taky!

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí