Trenér Veselý: Mančaft pochopil mou filozofii a na Kladno jedeme uspět

Fotbalovou divizi čeká tento pátek (16.30 hod.) ve skupině B šlágr kola. Na stadionu Františka Kloze se totiž střetnou domácí SK Kladno a SK Slaný. Čtvrtý tým aktuální tabulky se šestým. Pokud Slaný vyhraje, svého soupeře bodově přeskočí... O derby jsme si povídali s Jiřím Veselým, trenérem Slaného a bývalým hráčem Kladna.

 Je derby pro vás specifické utkání nebo je to zápas, jako každý jiný?
(usmívá se) Samozřejmě je to pro mě specifický zápas. Zatím jsem zažil proti Kladnu zápasy jako hráč, tohle je moje trenérská premiéra. Do zápasu nejdeme s jiným cílem, než ho vyhrát. Nám se poslední dobou daří. Třikrát v řadě jsme vyhráli, z toho dvakrát za sebou bez obdržené branky. Byla by škoda tuhle sérii na Kladně přerušit. Zajímavé je, že Slaný na Kladno hrát teď umí, což v posledních dvou sezonách překvapivě dokázalo.

K týmu jste přišel letos v létě. Znamenají výsledky, že mužstvo šlape podle vašich představ?
Mančaft pochopil mou filozofii a nese to výsledky. Kluci na tréninku dřou, nemáme na nich téměř žádnou absenci. Na Kladno se vypravíme v plné síle.

Je pro vás výhodou, že nejen vy, ale mnoho vašich svěřenců za Kladno kopalo a ví, jak se na velkém kladenském hřišti hraje?
Může to být naše výhoda. Cizí prostředí to pro nás rozhodně není (usmívá se). 

Budete hrát ze zajištěné obrany, hodláte před svým vápnem takzvaně zaparkovat autobus?
S tím do Kladna nepojedeme! Od svého vítězného sysému neustoupíme. Jen ho upravíme vzhledem k soupeři.

V úterý Kladno přivítá v MOL Cupu ligový Liberec. Myslíte si, že můžou tenhle duel mít kladenští hráči v hlavě víc než derby s vámi?
To si nemyslím. Kladno vyhlásilo před sezonou jasný cíl a tím je postup do ČFL. Počítám s tím, že se víc proto soustředí na utkání s námi a následný týden se Hřebčí. Pohár si fotbalově užijou.

Jan Murárik
Foto: archiv JV

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí