Rytíři přivedli druhého gólmana a porazili Motor

Rytíři Kladno vs. Motor České Budějovice 5:3 (1:2, 2:0, 2:0). Rytíři dnes ohlásili příchod druhého gólmana. Ovšem Slovák Janus (ve výřezu) dnes ještě týmu nepomohl. Naposled působil ve Finsku, v Česku prošel Spartou, Libercem či Litvínovem.

Narychlo domluvený záskok za duely Liberec vs. Motor a Rytíři vs. Kometa zvládli lépe domácí hráči. V první třetině ovšem předvedli, čím v této sezoně štvou, mimo jiné, své fanoušky – inkasovanými góly v rozmezí několika desítek sekund!  Nejprve Bow pustil lehkou stelu od mantinelu a necelou minutu nato se otáčel za pukem do sítě podruhé... Kladno do konce třetiny snížilo v početní převaze.
O vyrovnání se ve druhé periodě postaral Plekanec sólovou akcí. Vzal soupeři puk z hole a po krátké jízdě ho poslal za gólmanova záda. Jak jednoduché... Podobným způsobem se rytíři ujali vedení. To se zase s černou gumou nepáral Kadlec, rodák z Kadaně, půjčený z Litoměřic.
O vyrovnání se v poslední třetině postarala hvězdná trojice Pech, Gulaš, Vondrka. Ovšem na co Motor potřebuje tři hvězdy, na to má Kladno jednu – Plekance. Ten nejprve pohotově zpracoval chytrou Baránkovu přihrávku a trefil horní růžek brány, aby o čtyři minuty později pečetil kladenskou výhru za tři body.
Čtrnácté Kladno má v tabulce o zápas více než poslední Zlín a po dnešním utkání má na Moravany náskok jedenácti bodů. V neděli jedou rytíři na led pražské Sparty (17.00 hod., přímý přenos České televize).

Branky a nahrávky: 13. A. Kubík (Plekanec, Baránek), 27. Plekanec, 38. M. Kadlec (M. Indrák), 56. Plekanec (Baránek), 60. Plekanec (Melka) – 6. Karabáček (Piskáček, M. Hanzl), 7. J. Ondráček (Valský, Šenkeřík), 45. Vondrka (Gulaš, Pech).
Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Kehar, Baránek, K. Wood, Ticháček, Babka, J. Suchánek (A), Funk – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – M. Kadlec, Filip, Martin Procházka – Kristo, M. Indrák, M. Beran.
Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Bindulis, Percy, Šenkeřík, Piskáček (A), Bučko – Vondrka, Pech (A), Z. Doležal – Abdul, J. Novotný, Gulaš (C) – J. Ondráček, Koláček, Valský – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček.