Jiří Ticháček: Zůstat na Kladně by pro mě bylo nejlepší

Ukázal se na mládežnickém mistrovství světa a pomohl Rytířům zachránit extraligu. Obránce Jiří Ticháček patří k největším talentům kladenského hokeje. Novou smlouvu by měl podepsat každým dnem.

Když se ohlédnete za uplynulou sezonou, jste se svým výkonem v ní spokojený?
Mohl jsem hrát líp, měl jsem v ní pár hluchých míst, ale celkem jsem spokojený. Zahrál jsem si na mistrovství světa dvacítek, což považuji za skvělou nezaplatitelnou zkušenost. Určitě mám motivaci k další práci na své hře.

Párkrát jste si šel na hostování zahrát první ligu. Nesl jste tohle chvilkové přeřazení s pokorou?
Zpočátku to pro mne bylo jako dostat facku. Nakonec musím přiznat, že mi to pomohlo. Byl jsem hodně na ledě, vyhrál jsem se a zpátky do Kladna jsem si vozil dobrou náladu (usmívá se). První liga mi prospěla.

Ovšem v Kladně jste ještě smlouvu pro novou sezonu nepodepsal. Přišly vám nabídky z jiných klubů?
Chci a měl bych podle všeho zůstat na Kladně. Smlouva s Rytíři se dolaďuje. Ostatní kluby jsou nyní mimo hru. Ani nevím, jestli o mě je někde jinde zájem. Zůstat v extralize na Kladně je pro můj hráčský rozvoj to nejlepší.

V soukromém životě jste vyměnil sportovní gymnázium za studování na „Kašpárně“. Co bylo příčinou?
Nestíhal jsem v chemii, která mi nikdy nešla. Myslím si, že všechno ostatní bych v klidu dal, ale s chemií bojuji od osmé třídy. Prostě to nešlo. Na nové škole jsem ve třetím ročníku, příští rok věřím, že odmaturuji. Vím, že musím, že ukončené studium je základ pro celý život.

Jan Murárik
Foto: rytirikladno.cz

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí