Je zpátky! Talentovaný gólman Adam Brízgala (24) příští sezonu opět oblékne dres kladenských Rytířů. V exkluzivním rozhovoru pro Vaše Kladno se svěřuje ze svých pocitů a hovoří o cíli své sportovní kariéry.

Do Kladna vás znovu posílá pražská Sparta, které patříte. S jakými pocity se vracíte Rytířům?
Moc si vážím zájmu Kladna o mé služby. Když mi Sparta oznámila, že se nevejdu do kádru, bylo ve hře jen Kladno. Vracím se mezi známé kluky, ke známým trenérům a těším se s nimi na extraligu.

S Rytíři jste vybojoval postup do nejvyšší soutěže, ovšem další sezonu jste chytal v prvoligové Porubě. Vracíte se v něčem silnější?
Silnější jsem určitě po psychické stránce. A samozřejmě zkušenější o nějaký ten zápas navíc (usmívá se).

V Kladně jste zatím v roli dvojky za vynikajícím Kanaďanem Bowem. Počítáte s tím, že si třeba příliš nezachytáte?
Počítám s tím, že bude rozhodovat forma, takže počítám s tím, a věřím si, že si za Kladno v extralize zachytám. Samozřejmě přijímám i to, že budu cestovat mezi extraligou a první ligou. Bude jenom dobře, když odchytám co nejvíc minut. Rytíře jsem minulou sezonu sledoval a konkrétně Landon Bow podával famózní výkony. Vedle takového gólmana se můžu jen lepšit.

Kam to chcete v hokeji dotáhnout?
Cílem každého hokejisty by měla být NHL. Nejsem výjimkou, i když teď k tomu mám hodně daleko (usmívá se). Každopádně až se jednou ohlédnu, rád bych řekl, že jsem pro svou kariéru udělal maximum.

Jan Murárik
Foto: rytirikladno.cz