Rytíři znovu prohráli bez vstřelené branky. Kubíka odvezli do nemocnice

HC Olomouc vs. Rytíři Kladno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). V extraligové tabulce je Kladno jedenácté, stále dva body od posledního místa.

Útočník Kubík (na úvodním snímku) musel po první třetině kvůli náhlé nevolnosti do nemocnice. Věřme, že šlo pouze o chvilkovou nepříjemnost! V druhé třetině se ze hry rvačkou bez rukavic Kladnu vyautoval bek Dotchin.
Jejich spoluhráči pokračovali ve střelecké bídě z poslední doby. Ovšem prosadit se gólově, natož výhrou, v Olomouci není jednoduché ani pro sinější celky. Moravané totiž patří v obranné činnosti k absolutní špičce současného vývoje extraligy. Rytíři jim postavení v této dovednosti dnes nezhoršili. Branku nevsítili již 223 minut. Zajímavost: historicky Kladno drží druhou nejdelší šňůru bez vstřelení branky v samostatné české extralize (254 minut ze sezony 2013/14). Déle, 287 minut, nedaly gól Karlovy Vary.
„Chybí nám štěstíčko v podobě třeba ošklivého gólu, který by nás nakopl. Chtěli jsme do zápasu dobře vstoupit, ale to se nám nepovedlo. Olomouc hraje výborně,“ poznamenal kladenský útočník Miroslav Indrák po druhé třetině. A štěstí hostům nepřálo až do konce duelu. Mohlo by se třeba objevit příští pátek, kdy Rytíři hostí Spartu (18.00 hod.). Vždyť na Pražanech každou sezonu Kladno nějaký ten bod získává...

Branky a nahrávky: 2. Klimek (Navrátil), 4. J. Káňa (Bambula, Strapáč), 21. Orsava (Navrátil, Nahodil).
HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Rutar, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Dujsík – Orsava (A), Strapáč, J. Káňa (A) – Nahodil, Klimek, Navrátil – Kunc, Menšík, Bambula – Kucsera, Anděl, Kusko.
Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Kehar – Brodecki, Plekanec (C), Melka – Zikmund (A), Klepiš, Beran – Kubík, Filip, Procházka – Bláha, Indrák, Machač.
Diváků: 4736.