Vezme Kladno v derby Spartě body? Každou sezonu se to daří, i když doma...

Kladenští Rytíři dnes hostí z pohledu jejich fanouška jednoho z nejvíce očekávaných soupeřů v extralize. Na jejich led vyjede v 18.00 hodin pražská Sparta!

Pražané pět utkání v řadě neprohráli v základní hrací době, anebo také poslední tři duely v základní hrací době nevyhráli. S Karlovými Vary, Pardubicemi či Českými Budějovicemi po šedesáti minutách čisté hry remizovali, jednou zvítězili a jednou prohráli v nastavení, jednou zvítězili v samostatných nájezdech. V čisté hrací době venku Sparta zatím nepoznala pocit vítěze. V Českých Budějovicích i v Pardubicích obdržela vždy dvě branky, stejný počet po třech třetinách vsítila.
Ve vzájemných zápasech uhrálo Kladno v uplynulé sezoně se Spartou výsledky: venku 4:3 sn (Kubík, Dotchin, Plekanec), doma 0:6, venku 3:2 (Dotchin, Kubík, Zikmund), doma 1:4 (Melka).
Rytíři naposledy doma porazili Spartu 27. 2. 2020. Na výhře 4:2 se brankami podíleli Redlich, Zikmund, Jágr a Lakos.