Kladno znovu nestřílí branky a v tabulce se propadá

HC Vítkovice Ridera vs. Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Kladno se v tabulce propadlo na předposlední místo, kde stále drží dvoubodový náskok před Litvínovem. Jejich příští soupeř, České Budějovice, je příčku a dva body nad nimi.

Dvě třetiny předváděli rytíři hokej, který je zdobil na začátku sezony. Ovšem více směrem ke svému brankáři než v útočném pásmu. Tam nadále tápou. Přitom po dvou třetinách měli aktivnější poměr střel (26:16) na bránu než domácí celek. Ve vlastním pásmu také pomáhali Bowovi zlepšenou disciplínou, když za čtyřicet minut hry obsadili trestnou lavici pouze jednou!
Ale ani to jim k udržení čistého konta nestačilo. Ridera se prosadila v úvodu poslední periody. Domácí v té době na hosty zatlačili a po rychlých střeleckých pokusech se o minutu později radovali podruhé. A pokud se v předešlých kolech stalo aktuální měřit rytířům minuty v řadě bez vstřeleného gólu, pak se k těmto počtům můžeme vrátit. Kladno nevsítilo branku již 86 minut…
Daší zápas sehrají rytíři v úterý před vlastním publikem proti Motoru České Budějovice (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 42. Koch (Raskob, Marosz), 43. Koch (Marosz)
HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (C) – Dej, Marosz, Lakatoš (A) – Berisha, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin (A), Slováček, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar – Brodecki, Plekanec (C), Bláha – Beran, Zikmund (A), Melka – M. Procházka, Filip, Indrák – Machač, Jáchym, Babka.
Diváků: 7025.