Kladno v Karlových Varech Energii nedobylo

Energie Karlovy Vary vs. Rytíři Kladno 4:3 (3:1, 1:0, 0:2). Kladno se z předposledního místa neodpoutalo.

V duelec s týmy, ve kterých hrají exkladeňáci, většinou Kladno inkasuje gól právě z jejich hokejek. Dnešní zápas nebyl výjimkou. Třetí branku do sítě Bowa vsítil Kružík...
Pozitivní pro Rytíře je, že dokázali dát více než dva góly. Naposled se jim to totiž podařilo ve třetím kole na ledě Brna. Dva inkasované góly v jedné minutě na konci třetiny svědčí o polevení důsledného bránění. Přitom dvě třetiny hosté domácí ataky, až na jeden, odvrátit dokázali...
Rytíři se v případě výhry mohli posunout v tabulce z předposledního místa před Plzeň a České Budějovice.
V neděli začíná druhá čtvrtina extraligy. Kladno jede k první odvetě do Pardubic (17.00 hod.).

Branky a nahrávky: 13. Koblasa (Bartejs, O. Beránek), 18. Pulpán (Rohan, Zadražil), 18. Kružík (Rachůnek, Plutnar), 32. O. Beránek (Gríger, Rachůnek) – 9. Melka (Indrák), 43. Plekanec, 47. Bláha (Zikmund, Plekanec)
HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček (C) – Osmík, Zadražil, J. Baláž.
Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar – Bláha, Plekanec (C), Zikmund (A) – M. Procházka, Filip, Beran – Melka, Indrák, Brodecki – Machač, Babka, O. Procházka.