Rytíři Kladno vs. Kometa Brno 0:3 (0:2, 0:1, 0:0). Kladno na posledním místě tabulky ztrácí na nejbližší tým, předposlední Litvínov, pět bodů.

Když Furch v poslední minutě chytil Jágrův pokus, bylo jasné, že si kladenský tým na zisk bodu musí počkat minimálně do neděle. Předním se neprosadili Kubík a Klepiš. Osud utkání úřadoval v první třetině, kterou rytíři tradičně nezvládli. Až za stavu 0:2 trefil Brodecki tyčku. Brno poté zvýšilo ve své první přesilovce na třígólový rozdíl a domácí dál nechávali vyniknout brněnského gólmana.
Vzhledem k tomu, že do konce základní části extraligy chybí deset kol, šance na vyhnutí se baráže pro Kladno stále žije. V neděli jede na led silného Hradce Králové (16.00 hod.), ale v dalším kole hostí Litvínov a proti němu, pokud se má někdy odpoutat z poslední příčky, bodovat prostě musí.

Branky a nahrávky: 9. Ščotka (Flek, Pospíšil), 16. Okál (Holland), 38. Pospíšil (Kollár, Kučeřík).
Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Cibulskis, Veber, Slováček, Babka, Sotnieks – Kubík, Plekanec (C), Filip – Brodecki, Klepiš, Indrák – M. Procházka, Zikmund (A), Jágr – Melka, Pytlík, Beran.
HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Ščotka, Hrbas, Kučeřík, Holland – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Šalé – Vincour (C), Dvořák, Jenyš – Koblížek.
Diváci: 3389.