
Kdo fandí Plzni nebo Kladnu, čeká ho dnes (17.30 hod.) na západě Čech zápas jako řemen.
Plzeň v minulém kole zvítězila v Hradci Králové 3:2 v prodloužení, Kladno v neděli šokovalo mistra na jeho ledě výhrou za tři body 2:1. Oba góly padly v přesilové hře. „Nesmíme v přesilovce vymýšlet složité věci, pak dáme gól,“ uvedl kapitán Rytířů Radek Smoleňák. Pro kladenský tým je přitom i nutné udržet disciplínu z třineckého ledu, kde téměř nikdo z jeho sestavy neseděl na trestné lavici. Prodlouží tým Jaromíra Jágra šňůru tříbodových výher v řadě?
Nebude to mít jednoduché. Plzeň před duelem v Hradci zdolala doma 3:1 Kometu. „Jdeme s pokorou do každého zápasu. Připravujeme se, snažíme se vše odmakat, a když to pak takto vyjde, jsme rádi,“ prohlásila na webových stránkách Indiánů jejich opora Petr Zámorský.
Tip pro sázkaře: V podání rytířů je v současnosti možné všechno. Navíc v prvním vzájemném utkání v Plzni vyhráli 4:3! Zkusme tedy tip na jejich výhru v základní hrací době. Sázkové kanceláře na ni vypsaly kurz 3,48:1. Na neprohru hostů po šedesáti minutách hry je kurz 1,92:1.
Jan Murárik
Foto: HC Škoda Plzeň